Пет ТВ кутија со Андроид за сите буџети

Android TV BOXs се сè попопуларен производ, а малку брендови лансираа паметни телевизори што можат вистински да се користат. ТВ-кутијата со Андроид ни овозможува да ги преземеме сите слободи што ги земаме од нашите мобилни телефони секој ден, но во удобноста на троседот, правејќи ја нашата телевизија што е можно попаметна.

Можеби затоа тие стануваат сè попопуларен производ. Денес сакаме да ви направиме компилација со пет алтернативи за сите вкусови и џебови, за да можете да изберете ваша без да барате премногу. Останете со нас и откријте кои се најдобрите ефтини алтернативи за Android TV Box за вас.

Значи, без понатамошно одложување ќе започнеме да ви кажуваме кои се петте најдобри ТВ кутии со Android што може да ви ги понуди пазарот.

СКИША V88 - 4K RK3229

Андроид ТВ Бокс бренд Scishion

 • Процесор: 3229 GHz Quad Core RK1,5
 • GPU: Mali-400
 • RAM меморија: 1 GB
 • РОМ: 8 GB
 • Андроид 5.0

Започнавме со овој исклучително ефтин Android TV Box, во моментов можете да го набавите од 20 евра за ова ЛИНК, иако често се движи околу 50 €. Се соочуваме со основна Android TV Box со интересен дизајн, но која е дизајнирана да ги задоволи потребите на најмалку бараните, добра, убава и ефтина алтернатива. Ги има сите пристаништа што би ги очекувале како Етернет, четири UBS, читач на SD картички и аналогни аудио излези. Тоа е кутија без помпа што ги исполнува основните работи.

Mecool M8s Pro L

АНДРОИД ТВ СОБИК

 • Процесор: Amlogic s912 64-битен, со 8 јадра и 2,1 GHz
 • Графички процесор: Mali-T820MP3
 • RAM меморија: 3 GB
 • РОМ: 16 GB
 • Андроид 7.1

Тука работите почнуваат да добиваат малку повеќе ВИП, наоѓаме 3 GB RAM меморија и процесор што треба да може да ги извршува огромното мнозинство на апликации во Google Play Store, како и можност за емитување на UHD резолуции што не дозволуваат ти ништо рамнодушно Друга предност е што како стандард, тој доаѓа целосно ажуриран до најновата верзија на Android, што ни овозможува да ги исфрлиме своите можности.

Тоа е прилично фино и привлечноИма Ethernet, HDMI, читач на картички, два USB и аналогни аудио излези за резервни. Можете да го набавите од 45 € за ОВОЈ ЛИНК.

Кутија за Xiaomi

Андроид ТВ Xiaomi

 • Процесор: Cortex A54 четири-јадрен 2,0 GHz
 • GPU: Mali-450
 • RAM меморија: 2 GB
 • РОМ: 8 GB
 • Андроид 6.0

Азискиот гигант исто така мораше да има своја верзија, не можеше да изостане. Сепак, се чини дека е прилично концизно во споредба со другите, ќе најдеме само USB излез, аналоген аудио излез и HDMI. Недостасува читач на картички, но вклучува и далечински управувач што доаѓа директно во пакетот за добредојде. Контролата ви дава важен плус на удобност, иако ние се движиме во нешто повисок опсег на цени. Да се ​​има гарантен производ на Xiaomi има цена, конкретно од 59 € за ОВОЈ ЛИНК.

Рикомагиќ RK3229

Андроид ТВ на Рикомагиќ

 • Процесор: RKM 3229 четири-јадрен 2,0 GHz
 • GPU: Mali-400
 • RAM меморија: 2 GB
 • РОМ: 16 GB
 • Андроид 6.0

Рикомагиќ е фирма повеќе од експерт во оваа панорама, нуди ТВ-кутија со докажан квалитет, и лично тоа е она што ми даде најдобар резултат. Во овој хаос имаме HDMI, Етернет, оптички аудио излез, аналоген аудио излез, два USB-а и читач на картички, без сомнение нема да пропуштите апсолутно ништо. На ист начин, овој уред има свој далечински управувач со кој можеме лесно да се движиме низ ТВ-кутијата. Можете да го набавите од 27 € за ОВОЈ ЛИНК, спектакуларна цена за најдобар квалитет на производот што ви ја нудиме на списокот.

Езерото Војо Аполо

Одам MiniPC

 • Процесор: Аполо Езеро N3450 четири-јадрен 2,2 GHz
 • GPU: Intel HD Graphics 505
 • RAM меморија: 4 GB
 • РОМ: 64 GB
 • Windows 10

Производ дизајниран за најсложените, во повеќе врвни материјали и со технички карактеристики што ни овозможуваат да го сметаме за PC Box. Тоа е несомнено центар за забава со Виндоус 10 што ќе ви овозможи да уживате во секаква содржина, само за повеќето гурмани во аудиовизуелниот свет. Очигледно цената влегува во игра, од 135 € во ОВОЈ ЛИНК.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.