Пет апликации за слушање музика на вашиот паметен телефон

Музика

Со текот на времето, мобилните уреди станаа не само наш телефон со кој можеме да управуваме со нашите повици и пораки, туку и многу повеќе. Една од одличните опции што ни ги нудат е можност за слушање музика преку нив и различните достапни апликации. Неодамна, MP3 уредите споделуваа џеб со нашиот мобилен телефон, но тоа веќе замина во историјата.

Сега има десетици апликации кои ни нудат репродукција на музика во продавниците за апликации на кој било мобилен оперативен систем, повеќето од нив се исто така потполно бесплатни за преземање. Покрај тоа, има голем број музички апликации, од кои некои станаа апсолутно неопходни за многумина од нас.

Денес сакавме да се фокусираме да ви покажеме пет од нив, и тоа Според наше мислење, тие се најдобри од сите што можеме да ги најдеме, иако можеби не мислите исто.

 Spotify Музика

Spotify

Spotify несомнено е музичка апликација со најголема важност од различни и различни причини. Како прво, можноста за пристап до неа бесплатно, иако постои платена верзија која овозможува целосен пристап до музика без исто така резолуциски резови, е голема предност за сите корисници.

Исто така, им нуди на корисниците можност за уживање во музиката не само на нивниот паметен телефон, туку и на нивниот компјутер благодарение на неговата десктоп верзија, па дури и на кој било таблет.

Каталогот што тој ни го нуди е апсолутно огромен и можностите при организирање на нашите вкусови во плејлисти или омилени песни, несомнено е уште една од поволностите што ја прават оваа апликација една од најкористените од ваков вид.

 Радио TuneIn

Радио TuneIn

TuneIn Radio е уште една од оние апликации што се појавуваат на првото место на скоро сите списоци на преземања на различни оперативни системи. И дали е тоа благодарение на оваа бесплатна апликација што можеме слушајте музика пуштена на голем број радиостаници ширум светот. Исто така, ќе имаме пристап до повеќе од 4 милиони подкасти, од кои многу се вртат низ светот на музиката.

Во случај да ви се чини сето ова и покрај тоа што сте lубител на музиката, сте fanубител на многу други работи, можете и тоа слушајте радио програми од кој било вид од кое било од над 100.000 XNUMX радио станици дека можеме да се сретнеме.

Ако сакате музика и радио, оваа апликација треба да стане суштински дел од вашиот мобилен уред, таблет или дури и компјутер од денес, бидејќи има достапни апликации за секој од овие 3 уреди.

Rdio

Rdio

Оваа услуга тоа има голема сличност со Spotify, ни нуди стриминг музика со обемен каталог во кој можеме да најдеме повеќе од 18 милиони песни и бесконечни интересни опции за да ја одржиме целата наша омилена музика во ред.

Su месечна претплата, како Spotify од 9,99 евра, иако за жал и покрај тоа што изгледаат многу според нас, тие се многу различни услуги и Rdio сè уште не беше во можност да ги достигне достапните нивоа на успех или количина на музика од неговиот ривал. Сепак, и покрај сè, може да биде многу интересна услуга за сите убители на музиката. Покрај тоа и за да бидете сигурни дека ќе се претплатите на Rdio, тие ви нудат бесплатен период од 7 дена.

Музика на SoundCloud

Музика на SoundCloud

SounCloud е несомнено уште една од оние апликации што секој fanубител на музика не треба да ги пропушта на својот паметен телефон. И дали е дека благодарение на оваа апликација не само што можеме да слушаме музика, да ги наоѓаме главните вести или да нуркаме низ бескрајна листа на песни, туку исто така можеме да ја одржуваме целата наша музика во ред, да ги следиме пријателите или да ги добиваме најновите вести од светот на музика

Исто така, во оваа апликација ќе најдеме музика од сите видови, што секогаш се цени.

Радио FM

Радио FM

За да ја затвориме оваа листа, не можеме да ја оставиме апликацијата настрана FM радио, едно од најсимнуваните во секоја продавница за апликации и тоа ќе ни овозможи пристап до која било радио станица од нашиот паметен телефон, со кој можеме да пристапиме до секаков вид музика со неколку кликања. Исто така, ќе биде можно да се пристапи до друга количина музичка содржина како што се снимени концерти, во живо или дури и интервјуа со завршени пејачи.

Покрај тоа, како и во случајот на Радио TuneIn, можеме да пристапиме и до други видови на содржини, од скоро секаков вид преку повеќе од 10.000 XNUMX радија до кои можеме да пристапиме преку групирање по земји што ќе ги најдеме.

За да ги завршиме вашите музички потреби, не можеме да ја затвориме оваа статија без да препорачаме апликација што не е корисна за слушање музика, но која ќе ви помогне да ги препознаете сите песни што звучат насекаде.

Shazam

Shazam

Оваа несомнено е уште една од оние апликации што секој fanубител на музика не може да престане да ги инсталира на својот мобилен уред. И, тоа е дека Шазам ќе ни овозможи да знаеме што е таа песна што звучи насекаде и од која или не знаеме како се вика или не се сеќаваме на неа.

Благодарение на микрофонот на нашиот паметен телефон, тој ќе може да сними мал фрагмент од песната што се репродуцира и потоа да се обиде да ја спореди со својата база на податоци од тој примерок, за да ни понуди име на песната, нејзиниот автор и многу други податоци

Исто така, откако ќе се најде песната што се репродуцира, тоа ќе ни овозможи пристап до различни услуги каде што можеме повторно да ја слушаме песната ако сакаме.

Ова е само краток список на апликации за да слушате музика и да правите други работи поврзани со светот на музиката. Се разбира, тие се оние за кои веруваме дека се најдобри од сите што се на располагање и затоа Сега ве покануваме да ни кажете кои се апликациите што ги користите редовно и кои ги сметате за најпрепорачани.

За да ни го оставите вашето мислење, можете да го објавите во просторот за коментари или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни. Поттикнете да учествувате и кажете ни го вашето мислење, кое е валидно или повеќе од нашето.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Gustavo dijo

    КОРИСТУВАМ ДОЛГО ВРЕМЕ, СЕНЗОР ЗА МУЗИЧКИ ИГРАЧ, СО КОНТРОЛИ НА ДВИЕЕ, ЕКВАЛИЗАР ЗА 5 БЕНДИ, ЕКВАЛИЗАТОР ЗА БАС, БАС БОСТЕР И ЕФЕКТИ; ДАЛИ Е НАЈДОБРИОТ MP3 плеер што го најдов