Пет основни апликации што може да се извршуваат на Андроид

 работи

Физичката форма е многу важно да се води здрав живот, а во денешно време имајќи паметен телефон е можно да можете да пресметате поминати километри, потрошени калории или да можете да го споделите со нашите пријатели колото што го презедовме на Фејсбук или Твитер.

Пет основни апликации да се извршуваат на Андроид такви какви што се Ендомондо, SportsTracker, Runtastic, RunKeeper и Мои траги, најдоброто што можете да го најдете и веќе според вашите потреби и вкусови, ќе се одлучите за едното или за другото.

Мои песни е единствениот што е тотално бесплатен, додека другите четири имаат своја платена и бесплатна верзија. Дури и да е така, бесплатните верзии имаат сè што ви треба за да трчате или да возите велосипед, бидејќи тие ги имаат основните функции.

Ендомондо спортски тракер

Се соочуваме со најценетите во продавницата на Гугл, и тоа се случи сите опции за пребарување во апликација од овој тип, како што е евиденцијата за каква било спортска активност, вклучувајќи времетраење, растојание, брзина и калории.

Можете да одите јасизвестување за брзина и време преку глас на километар, дури и примајте пораки за охрабрување од пријателите во реално време.

Ендомондо 01

Ендомондо лесно може да биде најдобрата апликација од ваков вид

Друга функција што ја има „Ендомондо“ и која ќе ги возбуди оние што сакаат спорт, е тоа што можат видете ги рутите што ги патувале различни корисници на апликацијата близу до локацијата каде што сте и со тоа следете ги.

Во верзијата ПРО што ја имате интервал програми за избор од неколку дефинирани или креирајте своја, со цел да му дозволите на аудио тренерот да ве води. Графикони што ги анализираат времињата на кругот, брзината и надморската височина. Друга одлична опција е да можете да се борите против сопственото време, освен другите карактеристики, како што се целите за време или калории.

Runtastic

Тешко е да се избере помеѓу неколкуте и важни опции што се наоѓаат во продавницата на Google, Runtastic има и две верзии, едната бесплатна и другата Pro. Во одликите има скоро иста како и споменатата погоре, но како новина имате можност да користите апликација како Google Earth да ги видите вашите тренинзи во 3Д, иако ќе бидат ограничени на бесплатната верзија.

Рустатика 02

Кој не сака да оди на трчање со Runstatic како личен тренер?

Исто како и Ендомондо Има веб-страница за следење на вашите рути и споделете ги со вашите пријатели на Фејсбук и Твитер.

Во верзијата Pro исто така можете користете го вашиот глас за да ги објавите времињата на километар, следење во реално време и можност за примање пораки во живо од вашите пријатели.

Пистарка

Поседување карактеристики слични на Endomondo и Runstastic како што се сите видови статистики, гласовен тренинг, фотографии за време на обука, историја на активности, известувања кога ќе се постигнат нови лични ознаки и следете ги деталните планови за обука.

Тркач 01

Тркач, уште една одлична опција

Runkeeper нема друга Про апликација, но има претплата на „Елита“ што активира следење во реално време на вашата обука, понапредни говорни извештаи и проучување на вашата историја на обуки за да понудите совети како да е ваш личен тренер.

И Рунтастик и Ендомондо имаат своја веб-страница за да можат да следат и споделете ги сите ваши активности спортски

SportsTracker

Уште една одлична апликација за одржување на формата и тоа веќе долго време е на АндроидМоже да се каже дека е еден од првите што се појави, иако ја нема популарноста на другите три споменати, се однесува совршено во сè што може да се бара од него.

Исто така, има две верзии, една бесплатна и друга Pro, диференцирање на слободното бидејќи не поддржува поставувања на интернет за да може да ги проверува рутите и статистиката од таму, како и да не им дозволувате на вашите пријатели да ја следат рутата што ја правите во реално време

Спортстракер 01

Спортстракер, неговото одобрување, неговото долгогодишно искуство

SportTracker има планови за обука, сите видови статистики, личен тренер за глас, перформанси, авто Facebook / Twitter, повторување на вашите патувања на „Гугл мапс“, времето, калориите и можноста за извоз на вашите податоци во GPX, CSV и KML од мрежата.

Покрај тоа, како и другите, можете да додавате додатоци како што е Bluetooth Zephyr HRM контролирајте ја брзината на дишење, контрола на температурата и ритамот.

Мои траги

Гугл апликација и тотално бесплатна, единствената што Нема да треба да плаќате ништо за да ги користите сите негови карактеристики, но секако, ги нема сите функции што можете да ги најдете во апликации како што се Ендомондо или СпортТракер.

Најдоброто нешто во врска со „Мои траки“ е тоа што можете синхронизирајте ги вашите патувања во Google Drive и споделете ги преку URL-адреси преку Google+, Facebook и Twitter. За да ги извезувате маршрутите, можете да користите Google Maps, табеларни пресметки на Google или Google Drive.

Мајтрак

Мои песни ако е тотално бесплатно

Може да се синхронизира и со истите приклучоци што ги користи SportTracker како што е Зефир HxM Bluetooth монитор за отчукување на срцето и Bluetooth Polar WearLink.

MyTracks, меѓу сличните карактеристики, имате моќ да ја снимате маршрутата, брзината, растојанието и височината на теренот прибелешки за курсот и слушајте редовни говорни пораки за вашиот напредок.

Пет апликации што вие ќе понуди дополнителна мотивација за тие денови на физичко вежбање како што се трчање, возење велосипед или други активности на отворено, што ви овозможува да ги споделувате вашите лични записи со вашите пријатели или ново коло што сакате да му го покажете на пријателот за да можат да ве придружуваат следниот ден за да можете да ги подобрите вашите физички способности.

Дознајте повеќе - Bose SIE2i: Високо квалитетни спортски слушалки


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.