Пејотите на Grand Theft Auto V во единствена мапа

ГТАВ пејоте

Со доаѓањето на Grand Theft Auto V за новата генерација не било едноставно витаминизирано пристаниште, бидејќи многу студии нè навикнаа нас и многу други кои скокнаа на лентата од овие реизданија што го преплавуваат каталогот на PlayStation 4 y Xbox One. Rockstar сериозно го сфати пристигнувањето на GTA V на овие конзоли - наскоро ќе го стори истото во PC-, вложувајќи дополнителни напори со порафиниран технички дел, вклучување на поголема содржина за репродукција, како што се нови настани, повеќе автомобили и оружје, како и интересен режим од прво лице - би сакал тоа да биде опционална перспектива во идни рати.

Една од најпознатите iousубопитни и највпечатливи новини е страничен избор кој се состои од собирање пејоте de 27 спрата расфрлани околу мапирањето на играта. Консумирањето на оваа духовна материја ќе предизвика нашиот карактер да премине во транс и… да се претвори во животно! Дали од величествен орел, преку кокошка, да се најде во кожата на пријателска свиња.

Ако имате проблеми да ги пронајдете 27-те локации на ова растение во Grand Theft Auto V Или, ако немате доволно трпеливост да ги разгледате внимателно градот, селата и плажата, не грижете се, затоа што ви донесовме две решенија за полесно наоѓање на халуциногенот. Прво, можете да пристапите до интерактивна мапа од оваа врска, каде што ќе бидат обележани точните локации, а исто така, со кликнување на нив, ќе имате видео што ќе ви служи како водич за да не се изгубите. Другиот предлог е посоодветен за оние кои сакаат да бидат понесени од нивниот истражувачки дух и на кои им оставаме мапа со приближни области каде да ги најдат растенијата. Добро патување.

Мапа на GTA V Peyote

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.