Пеј! Пеј! За iPhone: уживајте да пеете караоке со кој било низ целиот свет

Пеј! е апликација која ви овозможува да изведувате караоке верзии на песните што ви се допаѓаат, но не застанува тука. Постојат неколку одлични гласовни филтри за подобрување на достапноста во апликацијата за да звучите како вистински пејач. Освен тоа, можете да ја размножите забавата со соработка со вашите пријатели (или дури и странци) за да пеете групно или дуо караоке.

Е ви треба сметка Смуле за да пеете караоке песни од вашата сметка, но без да се регистрирате за нова сметка, сепак може да уживате во песните на другите корисници на апликацијата.Пеј! покажува балон, и можете да одите каде било во него и да ги слушате песните што се јавно споделени преку апликацијата. Долната лента на главниот екран го покажува името на песната што моментално се репродуцира, додека исто така можете да ги видите коментарите што ги добила песната со притискање на копчето најмногу десно на долната лента.

Ако создадовте нова сметка на Sing!  (можно преку Фејсбук или ИД на е-пошта), можете да направите измени по делови на страницата на вашиот профил. Првиот чекор во пеењето е избор на песна.Постојат неколку бесплатни песни на „Пеј!“, Но повеќето песни треба да се отклучат преку набавки во апликација за 0,99 УСД.

Ако не ви се допаѓа ниту една бесплатна песна, можете да кликнете на копчето Придружи се на песната и придружете се на постоечка група караоке за која било песна што сакате. Покрај група и соло, Пеј! тој исто така нуди опција за изведување дует ако сакате да поканите одреден пријател да го заврши вашето караоке. Откако ќе се појави екранот за пеење, можете рачно да изберете да ја затемнете музиката во кое било време со помош на лизгачот на дното на екранот.Покрај тоа, има неколку достапни поставки на Синг! Тие ги прилагодуваат нивоата на звук автоматски за најдобар краен резултат.

За секоја караоке верзија на песната што ја создаваат, можно е да се приложат уметноста на албумот и описот на песната по свој избор за неа. Ако сте ја користеле вашата сметка на Фејсбук за да се најавите за да пеете!, Ќе имате можност да го објавите вашето ремек-дело на вашата социјална мрежа. Пеј! е совршена апликација за loversубителите на караоке, и иако шопингот е вистинска болка во вратот, не ви пречи да ја имате оваа апликација, ако сакате да си поминете убаво со пријателите. Апликацијата е оптимизирана за iPhone и iPod touch и може да се преземе бесплатно.

Преземете Пејте! за iOS


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.