Pixel 3 и Pixel 3 XL на Google повторно се појавуваат на мрежата [слики]

Многу сме близу да видиме кој ќе биде третиот модел на Google Pixel и Pixel XL, уреди кои ако сè оди над очекувањата ќе бидат претставени по летото од момците од Маунтин Вју. Во секој случај немаме одреден датум наведен од самата компанија и ќе мора да почекаме, она што го имаме јасно е неговиот дизајн и сега OnLeaks протече во дизајнот на двата модели со целосна јасност.

Техничките податоци на новите Google Pixel 3 и Pixel 3 XL се филтрираат низ мрежата со месеци и во овој случај она што го имаме се бројни фотографии што ни овозможуваат јасно да го видиме дизајнот потврдувајќи го "засекот" во поголемиот модел. 

Најдоброто нешто е да ги видите сите филтрирани слики, па да одиме со оваа галерија на фотографии што OnLeaks ни ги остави на Твитер:

Јасно можеме да го видиме неговиот дизајн и тој е доста континуиран во однос на претходните модели, сензорот за отпечатоци е поставен одзади и во двата модели, дизајнот е прилично сличен и можеме да видиме дека задната камера додава само една леќа и во двата модели. Претходните протекувања ги откриваат реалните димензии на овие два нови Google Pixel и сега со фотографиите можеме да добиеме подобра идеја за тоа што ќе видиме, моделот Google Pixel 3 има 5,4 инчен екран 18: 9 и мери 145,6 x 68,2 x 7,9 mm и најголемиот модел ќе има a 6,3-инчен екран со сооднос 19: 9, Pixel 3 XL ќе биде 158 x 76,6 x 7,9 со изрез и сè.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.