Рендер на Google Pixel 2 ни остава паметен телефон на сите екрани

Малку по малку пристигнуваат податоци за новиот уред на Google и се надеваме дека додава неколку подобрувања во споредба со првата верзија лансирана од момците од Маунтин Вју. Задоволни сме од спецификациите на првиот од моделите на Pixel, но исто така сакаме следната верзија да биде многу подобра во секој поглед. Логично, ние сме свесни дека недостасува свет за неговото претставување, но неизбежно е да се зборува за тоа кој ќе биде наследник на првиот модел на Google Pixel, Кој ќе го направи тоа? Дали сепак ќе биде HTC уред без печат на марката? Дали изгледот на Pixel 2 ќе се промени многу?

На кратко, тие се добар број прашања кои сигурно ќе го дадат својот одговор во наредните месеци и додека на овие ќе бидат одговорени, можеме да уживаме во некои рендери на уредот што немаат никаква врска со компанијата, но кои многу ни се допаѓаат како концепт. Ова е едно од видеата со Концепт на Google Pixel 2:

Несомнено, овој концепт е интересен во однос на дизајнот, екранот и другите, но нема ништо што можеме да го потврдиме за тоа, така што ќе останеме со тоа, убав рендер. Лично, сегашниот модел не ме убедува многу во однос на неговиот дизајн (особено задниот дел), но веќе е познато дека она што на некои луѓе им се допаѓа може да не ги сака другите, а во овој случај Pixel не е критикуван за неговиот дизајн, а камоли внатрешниот хардвер. Willе мора да бидеме свесни за информациите што се филтрираат во текот на следните неколку недели, но веќе рековме дека има уште многу да претстои за презентација на оваа втора верзија на Pixel, што помалку недостасува за првиот бета верзија на развивачите на Android O.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.