«Планет Костер» спектакуларен нов симулатор на забавен парк

Вчера беше пуштена во продажба игра која сигурно ќе ви донесе одлични спомени на многумина и ќе ве потсети на една од најпопуларните игри од пред неколку години. Зборуваме за “Planet Coaster ”, комплетен симулатор на забавен парк од Frontier Developments, истото студио што ја разви серијата RollerCoaster Tycoon 3 пред неколку години.

Како што можете да видите на видеото на чело на овој напис, се соочуваме со најспектакуларна и интересна игра, која сигурно ќе ни донесе голема доза на забава.

Цената со која е објавен „Планет костерс“ на пазарот не е премногу надежна, а тоа е дека ќе мора да платиме 34.19 евра со 10% попуст на нејзината оригинална цена, што е 37.99 евра. Секако, штом ја видите официјалната приколка, нема да ви пречи да морате да го гребете џебот.

По долго уживање „RollerCoaster Tycoon“ во некои од неговите различни верзии и разочарување од „RollerCoaster Tycoon 4 Mobile“, што беше далеку од она што го очекуваа сите loversубители на забавни паркови, сега е време да се испроба „Planet Coaster“ и сè што покажува да уживаме долго време.

Што мислите за официјалната приколка што ви ја прикажуваме денес за „Planet Coaster“?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)