Playz ја лансира својата нова апликација за да може да ги види сите нејзини оригинални содржини

Официјален Плејз

Playz е новиот простор за дигитална содржина на RTVE во која наоѓаме широк избор на достапна содржина. Таа е содржина во форма на серии, документарни филмови, спортски простори и разни формати за забава. На кратко, на располагање е одличен избор на оваа платформа.

Апликацијата Playz е лансирана за телефони и таблети, и Андроид и iOS. Благодарение на оваа апликација, ќе можете да уживате во целата содржина што ни ја нуди овој простор на едноставен начин. Идеална опција да ги гледате овие емисии и серии на вашиот телефон.

Playz со текот на времето стана една од најпопуларните содржини на RTVE. Значи, не е изненадување што се прошири на овој начин.

Оригинална содржина од Playz

Плејз серија

Главниот клуч за успехот на оваа платформа е големиот избор на оригинална содржина тие имаат на располагање. Како што рековме, наоѓаме голем број серии во него. Насловите како Купидо, Мамбо, Дориен, Студената точка, Колеги, Инхибидос или Си фуерас уживаат огромна популарност на платформата. Всушност, нивните ставови надминуваат 25 милиони.

Бројка што ја разјаснува популарноста што ја создаваат Playz и целата оригинална содржина што ја создаваат. Што повеќе, нова содржина ќе пристигне наскоро, вклучувајќи го и „Лимбо“, серија во која глумат актери на ниво, како Елој Азорин и Ингрид Гарсија-Johnонсон.

исто така, има многу документарни филмови на сите видови теми, од бременост кај тинејџери, екологија и рециклирање, видео игри… Теми кои интересираат и влијаат на многу луѓе. Благодарение на нив можете да дознаете повеќе за некои специфични теми, но има и совети, трикови и многу корисни информации на располагање. Значи, сигурно е многу корисно за голем број корисници.

Значи, како што можете да видите, изборот на содржина е широк и продолжува да расте. Така, благодарение на Playz ќе можете да уживате во националните серии со одличен квалитет, и најразновидните. Така, на оваа платформа ќе биде лесно да се најде нешто што ќе ви се допадне.

Официјална апликација Playz

Апликација Playz

За да ја направи понудата на нејзината содржина многу подостапна за корисниците, оваа официјална апликација Playz е лансирана. На ќе можете да преземате на уреди со Android и iOS. Така што ќе можете да ја видите целата оригинална содржина достапна на платформата.

Покрај тоа, тој ни нуди низа дополнителни функции што го прават многу покомплетен за секого. Бидејќи наоѓаме известувања што ќе не известат кога ќе се одржи следниот жив. Исто така кога ќе се постави ново поглавје од сериите што најмногу нè интересираат, ќе можеме да добиеме известување. Покрај тоа, ќе имаме пристап до социјалните профили што се наоѓаат во Плејз. Некои дополнителни функции што го прават искуството за користење на апликацијата многу поцелосно.

Дизајнот на апликацијата е идентичен со оној на веб-страницата. Содржината ќе ја најдете поделена на различни делови, за да ги внесеме оние што нè интересираат. Со кликнување на серија или програма, наоѓаме опис на истата и можеме да ги видиме сите поглавја и фрагменти што се достапни. Така, ако има некои што сме ги пропуштиле или сакаме да ги видиме повторно, можеме да го сториме тоа во апликацијата Playz.

Покрај тоа, во многу серии имаме некои дополнителни содржини. На пример, можеме да видиме слики зад камерите, за тоа како се снима поглавје од него. Ние исто така имаме одредена историја или потекло или игри што нè водат на овој свет. Значи, можеме да научиме малку повеќе за контекстот на истиот. Особено интересно во серии засновани на вистински настани. Бидејќи на овој начин имаме поголема перспектива на историјата.

Playz ни нуди вести за сериите и целата содржина што ја емитуваат. Доколку се потврди дека има нова сезона, ако тие имаат освоено или номинирани за награди ... Битни вести за нивната серија ќе бидат споделени во апликацијата. Значи, ние сме секогаш во тек.

Преземете ја Playz

Апликација на серија Playz

За сите заинтересирани, апликацијата сега е достапна и во Play Store и во App Store. Тоа е апликација што е достапна бесплатно. Покрај тоа, не мора да плаќаме ништо за да ја репродуцираме целата содржина што ја имаме во неа. Што го прави многу поудобно да можеме да ја гледаме серијата што ја сакаме насекаде.

Апликацијата ќе се ажурира со текот на времето. Значи, ќе видиме како се воведува нова содржина во неа. Така, тоа ќе ни даде повеќе опции и можеме да уживаме во повеќе серии и програми на нашиот телефон.

За корисниците со уреди со Android, можете да го преземете на овој линк. Е Компатибилен со сите телефони со Android со верзии над 4.0.2. И тоа тежи 10 MB, така што нема да тежи многу на капацитетот на телефонот.

Плејз
Плејз
цена: слободен

Ако, пак, имате уред со iOS, можете да го преземете во оваа врска. Во овој случај има тежина од 33,6 MB, затоа е важно да имате достапен простор. Компатибилен е со сите оние уреди што имаат iOS верзија еднаква или поголема од 9.0.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.