PlayStation Plus ќе биде бесплатен пет дена во Европа

Плејстејшн плус

PlayStation Plus е при-пејд систем што корисниците на Sony PlayStation мора да го платат доколку сакаат да ги искористат можностите на Интернет за повеќе играчи. За да биде инвестицијата помалку болна, тимот на Сони ја искористи можноста да подари добар број на видео игри месечно, понекогаш со повисок квалитет и други со послаб квалитет, никогаш не врне до вкус на секого. Иако реалноста е дека има малку корисници на PlayStation 4, на пример, кои не ја купуваат претплатата.

Сепак, за оние кои се уште се неодлучни, Sony им ја дава услугата PlayStation Plus пет дена на сите свои европски корисници за да можат да имаат корист од предностите да бидат PlayStation Plus и да одлучи за нивно следно купување, или не.

 

Вака ќе започне промоцијата на 15 ноември (денес) во 11:00 часот наутро, до следниот понеделник, 20 ноември во 11:00 часот наутро. PSе можете да уживате во ПС Плус тотално бесплатно нешто повеќе од викенд, што ќе ви овозможи да ги искористите сите негови карактеристики, доколку се сомневате Може да изнајмите добра онлајн игра како Call of Duty: WWII или FIFA 18 и да го откриете светот на мултиплеер на Интернет. Но, не застанува тука, ќе можете да ги преземете сите игри на PlayStation Plus од тој месец без да направите било каков вид регистрација или регистрација, како и оние што ги имате во вашата библиотека или физички.

Вака сака Sony да ве убеди зголемувањето на цената на PlayStation Plus има причина да биде, и ве потсетуваме дека ова се новите цени за само неколку месеци:

  • Годишно, цената ќе се движи од 49,99 евра до 59,99 евра годишно
  • Квартално, цената ќе се движи од 19,99 евра до 24,99 евра по четвртина
  • Месечно, цената ќе се движи од 6,99 евра до 7,99 евра месечно

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.