Хитови на PlayStation: PS4 хитови за само 19,99 евра

Многумина се корисници кои завршија малку разочарани откако ја видоа презентацијата на Сони на Е3 2018 година што се одржа минатата недела во Лос Анџелес, настан што според повеќето корисници и новинарии излезе на улиците компјутерскиот гигант Мајкрософт.

Контроверзноста со лансирањето на Fortnite за Nintendo Switch започна да го нарушува имиџот на компанијата бидејќи не дозволува таа игра да се игра против другите конзоли. Исто така, ако ја користите вашата сметка Fortnite за да играте од PlayStation нема да можете да го користите повторно во која било друга конзола. За да се обиде да го сврти вниманието, мултинационалната Sony најави хитови на PlayStation за PS4.

Почнувајќи од 18 јули, Sony ќе започне да нуди, и во физички и во дигитален формат, серија наслови означени како PlayStation Hits, игри што ќе бидат достапна за само 19,99 евра. Првичниот каталог ќе биде составен од некои големи успеси на компанијата, и тој ќе се шири со текот на времето.

Игрите што првично ќе можеме да ги најдеме во делот PlayStation Hits и ќе бидат достапни од 18 јули се:

Во рамките на овој нов дел, категорија или етикета, како што сакаме да ги наречеме, тој исто така ни нуди пакет кој се состои од 4 TB PlayStation 1 во црно, безжичен контролер Dualshock 4 и игрите: Uncharted 4, The Last of Us Remastered и Ratchet & Clank кои ќе бидат по цена од 349,99 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.