Алтернативи на Плусдеде за гледање филмови и серии по затворањето

Плусде, пред да започне, услугата за гледање филмови и серии на Интернет бесплатно

Плусдеде го најави своето затворање, што некогаш беше алтернатива на Пордеде, веб-страницата што служеше за споделување линкови до аудиовизуелни содржини од сите видови, како што се филмови и серии. Сега се создаде голема празнина бидејќи Плусдеде беше убедливо најдобриот снабдувач на шпански јазик за да ужива во оваа содржина, сепак, темпото не запира. Ние ви ги донесуваме најдобрите алтернативи за затворањето на Плусдеде за да можете да продолжите да гледате серии и филмови по неговото затворање.

Откријте со нас кои се овие алтернативи и зошто можат да бидат исклучително интересни сега, Дури се надеваме дека некои од нив ќе ви овозможат да ја наследите вашата сметка на Plusdede и со тоа да не ги изгубите своите коментари серии и филмови.

DixMax главната замена за Плусдед

Сопствена сметка Плусдее на социјалните мрежи и Телеграм побрза да го препорача DixMax како негова главна алтернатива, како што рековме пред неколку моменти, можно е ДиксМакс наследи ја комплетната база на податоци на „Плусдеде“ и затоа во иднина ќе можеме да се најавуваме дури и со наша сметка на „Плусдеде“, што пак беше целосно наследено од веб-страницата Пордеде. На крајот на краиштата, ДиксМакс се постулира како официјална алтернатива на Плусдед.

Системот за имплементација што теоретски ќе ни овозможи да ја мигрираме целата наша историја на филмови и серии без воопшто да имаме потреба да правиме нешто. Во реалноста, алтернативата DixMax не е тотално нова, сепак благодарение на развојната работа што стои зад неа. наоѓаме не само апликација достапна на Андроид што можеш типреземете на овој линк, но исто така планира да стори како во негово време, и да ја „затегне“ сопствената апликација во продавницата за апликации iOS.

Навистина, на крајот на минатата година Плусдеде успеа да ја вметне својата апликација во продавницата за апликации на компанијата Купертино и таа беше таму до сега, sимплементирајте со кликнување на оваа врска можете да ја преземете апликацијата Plusdede (претходно Апликација Пордеде) за iOS. Сепак, апликацијата повеќе не е достапна во продавницата за апликации, можеби ова е една од главните причини за затворање на веб-страницата, и покрај фактот што тимот на Плусдеде не даде проширено објаснување за причините што доведоа до негово исчезнување во текот на следната недела. Значи, немаме друг избор освен да ви ја понудиме главната алтернативи на Плусдеде по неговото затворање.

Алтернативи на Плусдеде

Одиме прво со «врвот» Од кои сметаме за најдобри веб-страници за гледање содржини на Интернет, како што се филмови и серии, но тие не се единствените, по оваа колекција од најдобрите ќе ви понудиме многу други, така што ќе имате скоро неограничени алтернативи:

алтернативи на plusdede, веб-страници за гледање филмови преку Интернет и телеграмски канали

Алтернативи на Плусдеде

 1. Видкорн - Ова е една од најшироко проширените веб-страници, бидејќи има важен развој зад себе, има различни опции и една од најголемите бази на податоци што можеме да ги најдеме на мрежата за да играме видеа и филмови.
 2. Repelisplus.ch - Оваа веб-страница е исто така доста разработена, иако се чини дека серверите се прилично далеку, така што времињата на вчитување можат да бидат доста долги, покрај тоа префериран сервер е Openload, кој дава грешки според кои прелистувачи и интернет провајдери.
 3. Кливер.tv - Има свој плеер така што се вчитува побрзо и поквалитетно, има многу содржина, но не толку колку што споменавме погоре.
 4. Goovie.co - Има свој плеер, но засега базата на податоци е прилично кратка и има само нови изданија или добро позната содржина.
 5. HDFull.tv - Има важна база на податоци и секоја од врските е способна да понуди различни сервери или провајдери за репродукција на видео.
 6. Пелис123.тв - Една од веб-страниците што расте најмногу, има многу содржина и особено филмови и серии кои обично ги нема на други сервери.
 7. Seriesblanco.org - Ветеран веб-страница, има важна база на податоци, специјализирана е за серии, така што ќе ги најдете премиерите скоро веднаш.
Видкорн за гледање серии на Интернет

Видкорн

Ова се останатите веб-страници кои исто така имаат добра количина содржина во смисла на филмови и серии, но не се толку познати како претходните или имаат понизок каталог:

 • Серијаданко.до
 • Wopelis.com
 • Peliscom.com
 • Локопелис.com
 • PelisTV.es
 • Cinemitas.com
 • Maspeliculas.cc
 • Гнула.ну
 • popcorntime-online.tv

Телеграмски канали како алтернатива на Плусдед

Како што добро знаеме, Телеграм имплементираше голем број нови функции во најновите ажурирања, пример е сопствениот плеер, можноста за складирање содржина во облакот и користење на истиот како систем за преземање P2P, сега како би можело да биде поинаку Телеграм стана добро тврдење и за оние корисници кои се малку „беспомошни“ по исплашувањето на Плусде, Објаснуваме како можете да гледате преку Интернет и да преземате голем број филмови и серии преку Телеграм.

Телеграмски канали за гледање филмови и серии

Серија на телеграма

 • СеријаГрам: Сериите постојано се ажурираат, исто така, имаат сестрински канали како PelisGram што има повеќе содржина фокусирана на филмови.
 • Серија Билетарница: Исто така специјализиран во серија.
 • Синеполис: Специјализиран за сите видови кино.

Едноставно, мора да ја преземете апликацијата Телеграм став Windows или за MacOS, иако е достапен и за Андроид и да iOS ако сакате да ја консумирате целата оваа содржина преку вашиот таблет или паметен телефон. Откако ќе имаме телеграма и ние сме уредно регистрирани и работиме, Треба само да кликнете на врските подолу со некои од најдобрите серии и филмски канали на мрежата.

Штом сте на канал, филмовите и сериите ќе се објавуваат постојано, ако започне преземањето, тие ќе бидат зачувани во внатрешната меморија на вашиот уред и можете да го видите преку неговиот плеер или да го споделите со преземање на вашиот компјутер. Препорачувам да ја препратите пораката со датотеката до телеграмски канал што го создаваме и во кој сме само ние или нашите пријатели за да имаме добра колекција секогаш при рака. Потсетуваме дека целата оваа информација е обезбедена од тимот на Актуалидад Гаџет за да понуди можност за споделување содржина без авторски права или без авторско право, тимот за пишување не е одговорен за злоупотребата што крајниот корисник на информацијата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ILLЕ2814 dijo

  Бев прилично вознемирен кога го затворија Плусдеде, тоа ми даде синефилен пад, не гледав филмови една сезона

  Ви благодарам многу за споделувањето на оваа информација, верувале или не, ми беше од голема корист, DixMas сега се ажурира, тој е надвор од услуга и тоа ме тера да размислувам за она што ни кажавте за пренесување на сите информации од Плусдеед до Диксмас, возбуден сум, кога ќе можеш да влезеш, ќе преживувам со омилените филмови.

  А срдечен поздрав