Повеќе гласини за новиот Samsung Galaxy S9 ја пласираат презентацијата во февруари

И, тоа е што пред неколку дена објавивме истекување во форма на слика на новиот модел на јужнокорејската фирма, новите Samsung Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus, кои се чини дека се подготвени да ја видат светлината во февруари претстојната година. Секако новиот предводник на Samsung оваа година нема да се одложува подолго од предвиденото и ќе биде верен на неговото назначување на Светскиот мобилен конгрес 2018 година.

Самсунг Галакси С8 и С8 Плус беа првите по подолго време кои не беа презентирани на настанот во Барселона, сите ги знаеме причините за ова, сега новиот С9 ќе биде скоро подготвен за презентација нема да пристигне на време за уште еден од важните настани во годината, CES во Лас Вегас, така што е скоро сигурно дека ќе го имаме во MWC.

Другите медиуми исто така зборуваат за тоа и во овој случај е еден од најважните во секторот, Блумберг, со неговиот уредник познат во светот на „Епл“ дека носи вести и протекувања од опремата на „Епл“, Марк Гурман, сега зборува за презентацијата на Samsung Galaxy S9 за месец февруари и неговата продажба за месец март.

Сите се согласуваат за датумите и логично е да се мисли дека на крајот ќе биде така. MWC обединува илјадници луѓе, специјализирани новинари и високи функционери од скоро сите телефонски компании за една недела во Барселона, не веруваме дека некоја компанија има подобро место да ги претстави своите терминали и во овој случај отсуството на Samsung минатата годината беше заменета со онаа на Huawei и неговиот P10. Во секој случај ова останува гласина како што е подобрувањата што Samsung ќе ги додаде во врска со камерите, ќе продолжиме да гледаме повеќе гласини и да известуваме за тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Ренди oseозе dijo

    И јас без да го купам 8-от