Повеќе фотографии од Samsung Galaxy S8 во сива боја

 

Ние сме на една недела и два дена од официјално познавање на новиот уред Samsung и компанијата ги гледа, како и сите нас, сите протекувања што се случуваат на мрежата. Во овој случај, не е ништо ново да имате фотографии од овој Samsung Galaxy S8 што е близу до презентирање, тоа е новиот паметен телефон на Јужнокорејците е во овој момент повеќе од филтриран. Што се однесува до внатрешните спецификации, тогаш повеќе од истото, и нема многу што да се каже за овој терминал што не е познато во овој момент, добро ако има некои работи, како на пример дали ќе носи читач на ирис или скенер за лице или дури и обете, но генерално, веќе ги имаме скоро сите детали на масата.

А што се однесува до естетиката, не можеме да кажеме дека не знаеме ништо, бидејќи тоа е веќе повеќе од јасно заради бројните протекувања што се случија и вчера протекоа уште неколку фотографии од новиот модел на компанијата. Тука ги оставаме овие филтрирани фотографии:

Се надеваме дека овој ако имате сè правилно и немате проблеми со батеријата или слично, по толку долго чекање, па дури и одложување на презентацијата за после MWC, овие нови Samsung не можат да пропаднат. Во моментов компанијата продолжува со своите темпо и тие веќе треба да имаат сè или скоро сè подготвено за официјално прикажување на новите Samsung Galaxy S8 и S8 +, на 29 март.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.