Досега продадени повеќе од 12 милиони Huawei P9 и P9 Plus

Huawei

Кога ги претставија двата нови уреди Huawei во Барселона, раководните лица и вработените во Huawei, заедно со целиот тим што отпатува за Барселона, се покажаа со голема насмевка и горди на презентираното на настанот; Но, покрај ова, можеше да се види дека тие се навистина задоволни од успехот постигнат во ова време во нашата земја и низ целиот свет. Изминатата недела тие одржаа настан за презентација на новите Huawei P10 и P10 Plus во Кина, а неговиот извршен директор Ју Ченгдонг ги изложи градите за сработеното за сето ова време и објави важен факт: тие успеаја да продадат повеќе од 12 милиони Huawei P9 и P9 Plus до денес

Во декември тие носеа околу 10 милиони уреди P9 и P9 Plus, така што бројката порасна за 2 милиони уреди до претставувањето на новиот модел на брендот. Сега клучното прашање по оваа објава за бројките за продажба на претходникот на сегашниот модел Huawei P10, е дали дали ќе можат да ги зголемат тие бројки или не.

Во секој случај, прогресијата на Huawei кај нас и воопшто ширум светот е спектакуларна од пред неколку години до сега, и покрај фактот што аналитичарите, експертите и повеќето медиуми гледаа добри начини на делување и работење на делот на Huawei, никој не можеше да помисли дека ќе бидат толку брзи да се натпреваруваат со уреди од висока класа, како што се Samsung, LG, Sony или дури и Apple. Очигледно е дека треба чекор по чекор да се истакне траекторијата што ја обележа кинеската фирма, тие не скокнаа директно за да им конкурираат на овие уреди од висока класа и добро ги правеа работите се додека не беа меѓу Врвните, што додадена на политика за добри цени и квалитет во градежните материјали на нивните уреди тие направија чуда за него.

Новите модели P10 и P10 Plus се моќни, со добар дизајн, квалитетни материјали и пред се со цена прилагодена на максимум што ги прави први опции на многу клиенти. Дали новите P10 и P10 Plus ќе се продаваат исто како и P9 и P9 Plus?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.