Surface на Microsoft е на врвот на рангирањето на таблетите пред iPad

Површина

И покрај фактот дека момците од Купертино постојано се обидуваат да го обновуваат iPad речиси секоја година, пазарот не е подготвен да го обновува овој уред годишно. Всушност, многу се корисниците кои Тие не го обновуваат уредот дури по три или четири години, кога тој почнува да покажува симптоми на слабост. Од лансирањето на iPad, многу производители се обидоа да лансираат уреди кои можат да се приближат до нивоата на задоволство и продуктивност што ни ги нуди, но никој не успеа во тоа. Барем досега, со последното истражување на корисниците на таблети во Соединетите Држави, кои тврдат дека Surface е најдобриот уред од ваков вид.

Од лансирањето на првите верзии на Surface, Microsoft постепено ги подобри не само можностите на својот таблет / хибрид, туку и перформансите и траењето на батеријата. Покрај тоа, разноврсност што ни нуди да уживаме комплетен оперативен систем што може да работи од Candy Crush до Adobe Photoshop Тоа е една од нејзините главни доблести, доблести што го поставија на врвот на рангирањето за перформанси и дизајн, надминувајќи го Apple iPad за прв пат.

Според класификацијата направена од JD Poers, површината има добиено резултат од 855 поени од 1000 можни, додека iPad, кој беше на втората позиција, достигна 849 поени. Самсунг, од своја страна, пристапи приближно во последните неколку години и заостанува само 2 поени зад iPad-от на Apple, за 847 поени. Затворајќи ја класификацијата, ги наоѓаме Asus, Acer, LG и Amazon. Ова истражување е спроведено меѓу 2.238 лица кои купиле уред од ваков тип во текот на минатата година и резултатот што го понудија е поделен на следниве категории: перформанси, лесна употреба, карактеристики, стил и дизајн и конечно цена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.