Површинскиот телефон може да постави Snapdragon 835

Мајкрософт

Пред неколку дена Сатја Надела потврди дека развиваат нов смартфон со Виндоус 10 Мобиле, кој не би го лансирале се додека не бидат целосно подготвени и што ќе изненади повеќе од еден со неговиот дизајн, моќ и перформанси. Се разбира, никој не се сомнева дека зборуваше за очекуваното Површински телефон тоа би имало огромна моќ и дизајн многу сличен на оној на површинските уреди.

Гласините за новиот мобилен уред Редмонд продолжуваат и во последните часови излегува во јавноста тоа Можев да монтирам процесор Snapdragon 835, истиот што може да го најдеме и кај Samsung Galaxy S8.

Истекувањето е обелоденето од Корисник на Nokia за напојување , кој се појави повеќе пати со овој вид гласини. Според овој медиум Microsoft ќе работи на два прототипа на Surface Phone, кој и во двата случаи би го монтирал истиот процесор, иако во еден случај би имал 4 GB, а во друг со 6 GB RAM меморија.

Во моментов и за жал веќе долго време зборуваме за Surface Phone, но во моментот нема датум за референца за негово можно пристигнување на пазарот. Отпрвин се зборуваше за средината на 2016 година, но гледајќи дека годината завршува, се чини дека нема да го видиме очекуваниот смартфон на Мајкрософт до средината на 2017 година. Секако, се надеваме дека чекањето вреди и конечно ќе видиме мобилен уред со Виндоус 10 Мобилен што може да се спротивстави на големите терминали на пазарот.

Дали мислите дека Surface Phone ќе постигне важна ниша на пазарот кога ќе стигне на пазарот на официјален начин?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Родо dijo

    Дали некој купил незавршен мобилен телефон?

бул (точно)