Surface Hub 2, Microsoft повторно го измислува екранот со повеќе допири за работни области

Microsoft Surface Hub 2

Мајкрософт ја претставува втората генерација на екрани фокусирани на професионалното опкружување за рационализирање на групната работа. Станува збор за Microsoft Surface Hub 2, дисплеј со резолуција од 4K што сака да се инсталира во повеќето простории за состаноци ширум светот.

Во последниве години, ние сме сведоци како Мајкрософт се свртува кон дизајнот на опремата што ја продава. Добри примери се нејзините површински линии, и опремата што е таблети како оние со поизразен изглед на лаптопот. Сепак, оваа линија Исто така, има филијала која се фокусира на компании. И, ако Surface Hub беше претставен пред неколку години, сега на ред е новата генерација Surface Hub 2.

За што станува збор за овој нов изум? Surface Hub 2 на Мајкрософт е голем екран, 50,5 инчи во дијагонала и 4K резолуција, кој исто така има панел со повеќе допири. Ова го тера да работи како тим што може да оди многу добро во рамките на компаниите, во простории за состаноци или во простори за соработка. Такво е така Microsoft не го продава овој Microsoft Surface Hub 2 на пошироката јавност; прифаќа само корпоративни нарачки.

Исто така, една од големите придобивки на оваа нова верзија е тоа тоа е разноврсен екран што може да се постави во различни простори: и на theидот и на говорницата во најчист стил на шкрилци. Покрај тоа, и тоа е нешто што го сакавме, е тоа што доколку компанијата сака, може да постави повеќе екрани на корелативен начин за да создаде голем wallид од кој ќе работи. Се разбира, според компанијата во своето соопштение, може да се поврзат вкупно 4 дисплеи во ист простор.

Состанок со Surface Hub 2 на Microsoft

Од друга страна, Microsoft Surface Hub 2 исто така ви овозможува да рекреирате сè што имаат оние што присуствуваат на овие претпоставени состаноци или презентации на своите лаптопи. Иако, ако му треба на корисникот што го користи во тој прецизен момент, исто така е компатибилен со пенкала за пенкала со кои можете да цртате и да земате бесплатен белешки како, уште еднаш, да беше конвенционална табла.

Според менаџерот на производи на Мајкрософт Панос Панај, Продадени се 5.000 примероци на површинскиот центар во 25 земји. Иако се очекува прифаќањето на овој нов екран без рамки да биде уште поголемо. Цените не се откриени, но да ви дадам идеја претходната верзија чинеше 10.000 XNUMX долари. Овој Microsoft Surface Hub 2 ќе се најде во продажба следната година 2019 година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.