Spyro Reignited Trilogy пристигнува во септември за Xbox One и PS4

Лансирање на Spyro Reignited Trilogy

Spyro El Dragon се враќа обновено на нашите екрани. Како што официјално објави Унивизион, во септември ќе имаме на располагање трилогија за авантурите на Спиро за платформите Microsoft Xbox One и Sony PlayStation 4. Неговата цена ќе биде 39,90 евра.

до слави 20-годишнина Од пристигнувањето на првата титула во Спиро на нашите екрани, Унивизион објави дека ги возобнови последните три авантури на Виолетовиот змеј на воодушевување на обожавателите. Оваа испорака ќе биде следна Септември 21 и да ни направат усти, тие ни оставија различни снимања и слики и видео приколка.

Spyro дојде во 1998 година во оригиналната конзола на Sony, PlayStation. Тој тоа го стори со првиот од насловите достапни за платформата: «Спиро Змејот ». Една година подоцна дојде вториот дел со наслов «Спиро 2: Бесот на Рипто! » а последната рата се појави на сцената во 2000 година. Стануваше збор за «Спиро: Година на змејот ». Во тоа време целата трилогија остана на конзолата Сони. Сепак, со доаѓањето на ова ремастерирано издание и со многу нивоа - вкупно 100 - да ви поминат, Активизион ги отвора вратите на Spyro кон платформата на Microsoft за Xbox One.

Од друга страна, во соопштение за медиумите, Активизион забележува дека Spyro Reignited Trilogy вклучува подобрена околина, ажурирани контроли, ново осветлување и пресоздадена кинематографија. Покрај тоа, ќе имаме поддршка за аналогни контроли, како и неспокојно ракување со камерата.

Издание на 20-годишнината од трилогијата на Спиро

Исто така, и да и оддадеме почит на оригиналната сапро Сага, Продуцентската куќа сакаше да го има актерот Том Кени, кој даде глас на оригиналната рата од 1998 година. Сега, ова ќе биде можно само во англосаксонската верзија на Spyro Reignited Trilogy. Конечно, и саундтракот на оваа трилогија е преработен врз основа на саундтракот на оригиналната испорака пред 20 години.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.