Подигнете или не подигнувајте?, Ќе открие Magic ISO Maker

Магичен производител на ISO

Magic ISO Maker е апликација која има голем број функции кога станува збор за работа со ISO слики; одговарајќи на прашањето што го поставивме како наслов, би можеле да го кажеме тоа Оваа апликација е таа за да не информирате, ако таа ISO-слика што ја стекнавме на Интернет има подигање или не.

Потребата за подигање на подигање станува присутна кога ќе треба оваа ISO-слика да ја пренесеме на друг медиум за складирање, што може да биде ДВД-диск или УСБ-придвижување, ситуација што веќе ја анализиравме претходно и со помош на официјална апликација претставена од Microsoft. Но Магичен производител на ISO Не само што може да ни каже дали нашата ISO-слика на дискот ја има оваа одлика во секторот за подигнување, туку исто така, може да се справи со голем број опции во овој тип датотеки, без потреба да се декомпресира датотеката, нејзината содржина.

Откривање на најдобрите карактеристики на Magic ISO Maker

Откако ќе трчаме Магичен производител на ISO Е имаме можност да работиме на нова ISO-слика (истата што би можеле самите да ја креираме) или, исто така, да анализираме една што сме ја преземале од Интернет; Ако увеземе на ISO-слика со оваа алатка, црвена кутија ќе не извести дали наведениот елемент е бутабилен или не.

Магичен ISO создател 01

Но, тоа е само една од многуте карактеристики во кои може да се открие Магичен производител на ISO, има многу други кои сигурно ќе ни служат во кое било дадено време. На пример, на оваа ISO-слика што ја внесовме во интерфејсот на алатката Можеме да се прилагодиме според нашите вкусови и потреби; За овој и во рамките на истиот интерфејс ќе најдеме 4 важни области, кои се:

Магичен ISO создател 02

  • Главни директориуми. Ова е првата област (црвена кутија) која се наоѓа кон горниот лев агол, каде што ќе ги најдеме најважните директориуми на ISO-сликата, кои се наоѓаат практично на коренот на истата.
  • Прикажани датотеки и папки. Ако внесеме директориум во гореспоменатиот прозорец, целата нејзина содржина ќе биде прикажана во оваа област (сино поле); тој се наоѓа како прозорец за истражувач на датотеки кон горната десна страна и неговата содржина припаѓа само на ISO-сликата.
  • Прелистувач со датотеки. Во долниот лев агол има друга област од важност и интерес (портокалово поле), каде што ќе го имаме нашиот класичен истражувач на датотеки, од каде што би можеле да избереме папка (или едноставна датотека) за да ја интегрираме во нашата ISO слика.
  • Биро Ако имаме ставки (папки или датотеки) на работната површина на нашиот оперативен систем, во овој прозорец ќе ги најдеме сите (зелена кутија); истата формира област што се наоѓа кон долната десна страна.

Сите овие области што ги наведовме се дел од интерфејсот на Магичен производител на ISO, што со нивно совршено познавање ќе ни помогне работат на поагилен начин во администрацијата на овие ISO-слики. Кон горниот дел ќе ја најдеме лентата со алатки и каде што има мал индикатор што ќе ни ја покаже големината на датотеките што ја сочинуваат оваа ISO-слика.

Интеракција со прозорци Магичен производител на ISO

2-те прозорци што се присутни во горниот дел од интерфејсот на Магичен производител на ISO тие припаѓаат единствено и исклучиво на содржината на ISO-сликата, додека 2-те прозорци лоцирани кон долниот дел, можат да ја претставуваат содржината на нашиот персонален компјутер; на овој начин, едно лице може да избере и повлече ставка од својот компјутер (од кој било од двата долни прозорци) до прозорецот за содржина на сликата ISO (горниот десен прозорец).

Погодноста за работа со оваа апликација со ISO-слики е голема, бидејќи корисникот нема да мора да ја декомпресира наведената слика на компјутерот за подоцна да интегрира дополнителни елементи и да ја претвори во оригиналниот формат, бидејќи сè е направено од истиот интерфејс (се движи , копирање или бришење датотеки) во реално време и според секоја потреба.

Повеќе информации - Дали сте слушнале за Windows 7 USB-DVD алатката?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.