Летово полначи за рампови за сите потреби

Летото доаѓа и со него патуваме. Проблемот е кога сме во моментот да ги собереме сите додатоци што ни се потребни за патувањето, компјутерскиот полнач, полначот за паметни часовници, полначот за паметни телефони ... Вистинско лудило! Затоа, денес ви покажуваме неколку алтернативи.

Rampow е азиски бренд производител на додатоци од секаков вид, и овој пат ви претставуваме список на мешани полначи кои можат да ве придружуваат ова лето. Откријте ги овие три алтернативи што ви ги покажуваме и кои секако можат да ви бидат корисни за да го немате куферот полн со кабли.

Испорака на енергија и брзо полнење 3.0

Започнуваме со разноврсна, овој полнач има две порти, испорака на напојување USB-C и приклучок Qualcomm USB-A за брзо полнење 3.0. Ова ни обезбедува моќност до 36W во зависност од уредот што го користиме. Ова ќе ни овозможи не само да наплаќаме мобилни уреди како што се iPhone или Samsung Galaxy S20, туку исто така ќе можеме да полниме и одредени лаптопи како MacBook Air или Apple MacBook. Затоа зборуваме за овој брз полнач како најразновидниот за кој ќе зборуваме денес.

Овој полнач може да се купи во две различни бои, и во бела и во црна боја, иако секогаш препорачувам црна боја за издржливост. Има систем за заштита од преоптоварувања од сите видови, како и систем што спречува кратки споеви за да спречи да стигне до нашиот скапоцен мобилен уред. Особено е важно да ги полните паметните телефони со добар полнач. Како би било поинаку, ние исто така имаме систем за заштита од висока температура, бидејќи брзото полнење од сите видови има тенденција да предизвика прекумерно загревање во одредени уреди.

Испорака на напојување 3.0 и до 36W

Сега зборуваме за најпознатите „модерни“. Особено се препорачува за полнење на мобилни уреди кои имаат USB-C порти. Благодарение на двојната порта USB-C испорака на напојување 3.0, тој е способен да нуди 3 засилувачи за секоја порта, со што се постигнува брзо Брзо полнење 3.0 за сите уреди истовремено. Има интелигентен систем за откривање на уреди, ова значи дека исто така ќе може да идентификува дали поврзуваме, на пример, лаптоп и со тоа да му ја понудиме потребната моќност, иако во овој случај препорачуваме да користите само еден од USB-C пристаништа. Willе администрира на уредот ниту повеќе ниту помалку од потребната моќност, до 30W истовремено.

Како и останатите уреди Rampow за кои зборуваме денес, имаме и заштита од вишок оптоварување, спречување на краток спој и високи температури. Со овој полнач до 36W ќе можеме да го полниме уредот наоколу 70% побрзо отколку што би направиле со класичниот 5W полнач што го вклучуваат многу уреди. Дополнително, Rampow нуди гаранција за „живот“ како што е наведено на картичката вклучена во пакетот. На ист начин како и со претходните адаптери споменати во оваа статија, имаме две бои за избор од бела и црна, која ви се допаѓа најмногу?

Брзо полнење 3.0 до 39W

Сега зборуваме за најмоќниот, полнач Rampow кој нуди моќност до 39W, способен за интелигентно обезбедување на потребната моќност без разлика дали уредот има компатибилност со Брзи полнења 3.0 или не. На ист начин, има заштита од напон и отпорност на високи температури, не можеме да очекуваме помалку од докажан производ со слична моќност. Сакам да ја истакнам важноста на користењето добро изработени полначи при поврзување на нашите уреди, бидејќи заштедата на овие видови додатоци може да нè чини значително вознемирување.

Овој пат го имаме на располагање само во црна боја, но има компактен дизајн кој не блокира други приклучоци, како што тоа го прави во другите видови на многу поголеми полначи. Универзално е компатибилен со уреди како што се iPhone 11 Pro или Huawei Mate 30 Pro на пример.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.