Asus ZenFone 3 Zoom поминува покрај TENAA со двојни задни камери

Зус на Asus ZenFone 3

Asus Zenfone 3 Zoom е уште еден телефон што оди на тековен тренд на конфигурација двојни камери одзади. Начин да се понуди повисок квалитет во фотографијата со секундарна леќа што обично е присутна за да се подобри главната како што се случува со LG G5 или Huawei Мате 9.

Овој телефон се издвојува по низа карактеристики како што се 5,5 инчен AMOLED екран, неговиот процесор чип Snapdragon 625 и неговата двојна конфигурација во задните камери со едниот 12.2 MP, а другиот 13 MP со дво-тон LED блиц. Она што не го знаеме е дали ќе има автоматски фокус.

Asus Zenfone 3 Zoom има а 5.000 mAh батерија, целосно метално тело и сензорот за отпечатоци се наоѓа на задната страна. Исто така, се очекува да има хибриден дво SIM-слот.

Asus ZenFone 3 Zoom (ZE553KL) се шпекулира со спецификациите

 • 5,5-инчен (1920 x 1080) 2.5D AMOLED дисплеј
 • Окта-јадрен чип Snapdragon 625 со брзина и архитектура на 14nm часовник
 • Adreno 506 GPU
 • 2 GB RAM меморија со 16 GB простор, 3 GB RAM меморија со 32 GB внатрешна меморија, 4 GB RAM меморија со 64 GB простор за складирање
 • Внатрешна меморија може да се прошири преку микро SD
 • Android 6.0 Marshmallow со Zen UI 3.0
 • Хибридна двојна SIM (микро + нано / microSD)
 • Задни камери од 12.2 MP + 13MP со дво-тон LED блиц, PDAF, ласерски AF
 • 13MP предна камера
 • Сензор за отпечатоци
 • Димензии: 154,3 x 77 x 7,99 mm
 • Тежина: 170 грама
 • 4G VoLTE, WiFi 802.11ac (2.4 и 5GHz), Bluetooth 4.2, GPS, USB Type-C
 • Батерија од 5.000 mAh

Asus Zenfone 3 Zoom (ZE553KL) е претставен во црна, сребрена и златна боја и се очекува да биде објавен на Asus CES 2017 на 4 јануари. Терминал кој се издвојува по својата конфигурација на двојна камера, неговиот 5,5 ″ AMOLED екран и тоа 5.000 mAh батерија што ќе овозможи светлата да бидат вклучени повеќе од еден ден ако нема ништо што прави прекумерна употреба на автономија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)