Портокал ги претставува своите нови Go стапки со големи придобивки за корисниците

портокал

Мобилните телефонски оператори обично не претпоставуваат големи промени во нивните каталози со стапки, освен за некои мали промени во минути или мегабајти што ги нудат на корисникот. Сепак, оваа година портокал изврши длабоко обновување и на нејзините конвергентни стапки што престанаа да се нарекуваат Кенгур, за да и отстапи место на Loveубовта, и на цените само за мобилни телефони што операторот со седиште во Франција ги започна вчера.

Портокал дефинитивно се збогуваше со своите животни (Кит, Делфин, Тукан ...), за да им го отстапи патот на новите Go Top, Go Up, Go Play, Essential и Talk, одржувајќи ја за момент стапката на Ardilla, што е единствената стапка со име на животно што сè уште може да се ангажира.

Во моментот, ако имате стапка на животни, можете да ја задржите без проблем, бидејќи и старите и новите стапки ќе коегзистираат некое време, иако како што ќе ви кажеме подолу, предностите на Go стапките се многу и не треба премногу време да се преземе чекор кон новите портокалови стапки.

Кои се новостите за новите портокалови стапки?

Секој пат кога корисниците трошат поголем број мегабајти, па операторите се принудени да ги зголемуваат своите стапки. Портокал беше еден од ретките што сè уште не го стори тоа, но со пристигнувањето на новите тарифи бројот на мегабајти значително се зголеми.

Покрај тоа, тие исто така ги вградија и сбесплатен роаминг сервис во Европската унија или што е исто во зоната 1, а мултиСИМ исто така е бесплатен што ќе ни овозможи да ги споделиме нашите податоци со други уреди.

И на крај, но не и најважно, можеме да имаме бонуси за податоци и минути за користење во секое време. Покрај тоа, овие бонуси може да се добијат бесплатно при стекнување нов мобилен телефон со времетраење еднакво на обврската за трајност што се генерира со купување на терминал или уред.

портокал

Нагоре

Go Top стапката е насловот на новиот каталог на портокалови стапки и тоа е она што ни нуди неограничени разговори и 20 GB за навигација, со вклучен роаминг и мултимизична услуга. Неговата цена е 44.95 евра, иако за 3 месеци можеме да имаме корист од 20% попуст.

Можете да ги консултирате сите информации за и другите стапки на веб-страницата на Оранџ од кои можете да пристапите ТУКА.

Оди горе

За оние кои зборуваат многу, а не им требаат 20 GB навигација, го имаме на располагање новиот Go Up, што ни го нудат неограничени повици и 8 GB за навигација, одржување на недопрена можност за користење на вашиот мобилен уред во Европската унија без никаков трошок, како и мултисим услуга. Цената на оваа стапка е 32.95 евра, а може да имате корист од попуст од 20% за 3 месеци.

Оди играј

Стапката Go Play ја затвора листата на најистакнати стапки, нудејќи ни 100 минути повици и 10 GB за прелистување за сензационална цена од 25.95 евра. Како и во претходните случаи, можеме да имаме корист од 20% попуст во текот на првите 3 месеци.

портокал

Зборува

Ако не ви требаат премногу гигабајти за да ја разгледате мрежата на мрежи преку вашиот мобилен уред, но ако зборувате постојано, новата стапка на Habla ќе биде најпогодна за вас и тоа е она што ни нуди 1,5 GB неограничено прелистување и повици. Цената на оваа стапка е 22.95, многу слична на цената на Тукан која ни понуди само 150 минути.

Суштинско

Ако не зборувате премногу и не сурфате исто така, портокал ја лансираше основната цена што ја нуди 1,5 GB прелистување и плаќање за секој повик што ќе го оствариме. Цената на оваа стапка за оние на кои не им треба скоро ништо е 12.95 евра месечно.

Верверица

Конечно, не можевме да не ја вклучиме стапката на верверица, која, како што веќе рековме, е единствената стапка на животни што сè уште може да се ангажира и што не претрпе никаква промена нудејќи ни 500 MB навигација и плаќање на секој од нашите повици.

Ако купите нов паметен телефон, добивате бесплатни свирки

Една од најинтересните вести што ни ги нудат новите цени на Orange е можноста да добиеме бесплатни свирки секогаш кога ќе се здобиеме со мобилен уред, таблет или кој било друг од многуте уреди што ги продава Orange на рати.

Во моментов не се познати многу информации и потребно е да се земе предвид дека новите цени беа објавени вчера, но со набавка на нов уред ќе можеме да имаме на располагање до 10 дополнителни GB во текот на 24-те месеци што ќе траат нашите заложби за трајност со операторот.

Портокал бавно ја обновува својата листа на стапки, но без сомнение кога ќе дојде време, обновата беше практично целосна, исто така, со бројки и интересни промени за сите корисници што сега можеме да имаме корист од големи предности, и во конвергентни стапки и стапки само за мобилни телефони.

Што мислите за новите цени на Orange Go кои се достапни за изнајмување од вчера?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.