Deseat.me, исчистете ја вашата е-пошта од оние среќни претплати

отстранете ги претплатите од deseat.me

Со големиот број услуги што постојат на Интернет, Нормално е дека сте се претплатиле на повеќе од една, оставајќи ги вашите податоци и редовно добивајќи вознемирувачки е-пошта што ги исполнуваат вашите сандачиња. Покрај тоа, таа создава прилично вознемирувачка панорама ако ние сме едни од оние кои обично работат со нашата сметка за е-пошта и треба да ги имаме нашите сандачиња што е можно почисти. И тоа е местото каде услуги како што се Deseat.me.

Оваа услуга тоа ќе ги направи вашите сметки за е-пошта безбедни од сите тие претплати дека откако ќе ве освојат поради некоја посебна причина - или не - и дека во моментов немате идеја дека оваа услуга ги има вашите податоци (име, адреса, датум на раѓање, итн.) и ги користи. Сега, најдоброто нешто во врска со оваа услуга е колку е лесна за употреба.

eilimar вашата интернет трага со deseat.me

Deseat.me работи со скенирање на нашите сметки за е-пошта. Сега за да работи мора да имате активна сметка во Gmail или Outlook. Ако го исполнувате ова барање, следното нешто ќе биде да шиете и да пеете.

Со влегувањето во порталот Deseat.me, ќе ми должите регистрирајте се со една од вашите сметки на Google или Microsoft. Откако ќе влезете во тракерот за претплата, екранот ќе се врати по неколку минути. Во него, ќе се појават сите претплати, и оние што ги користите и заборавените.

Следниот чекор е да изберете кои од сите ќе ги отстраните од вашите сандачиња. Но, пазете се, Deseat.me не е надлежен за отстранување на овие претплати. Оваа услуга ја става во ваша сопственост директната врска до страниците за отпишување на секоја претплата. Затоа, вие ќе бидете одговорни за преземање на последниот чекор.

Исто така, ако приватноста е едно од прашањата што најмногу ве засегаат, смирете се. Треба да го знаете тоа Deseat.me не зачувува ниту еден од вашите податоци - Или тоа го објаснуваат развивачите. Но, ако сè уште не им верувате, може да се отпишете од тракерот веднаш штом ќе завршите со претплатата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Карлос dijo

    Ми се допаѓа оваа алатка за компјутер