Последниот проблем што влијае на Pixels е поврзан со Bluetooth

Google Pixel

Од лансирањето на новите терминали на Google, Pixel и Pixel XL, покрај ограничената достапност на овој терминал низ целиот свет, компанијата со седиште во Mountain View гледа како нејзините уреди имаат проблеми од сите видови. Претходно разговаравме за проблемите на овој терминал со батерија, на камера и звук. верувам дека ниту еден друг терминал пуштен во продажба во последните неколку години на пазарот немаше толку многу проблеми За толку кратко време, ако ја немаме сметката за повлекување на Galaxy Note 7 од пазарот еден месец по неговото пуштање во продажба заради проблемите за кои нема да деталирам и кои сите добро ги знаеме.

На сите овие проблеми споменати погоре, се додава уште еден, оној што е поврзан со поврзувањето со Bluetooth на моделите Pixel и Pixel XL. Очигледно и како што објавија голем број корисници на Редит, Bluetooth е автоматски исклучен без интервенција на корисникот. Многумина тврдат дека ова се случува претежно ноќе. Овој проблем започна да се пријавува пред неколку дена, токму кога компанијата со седиште во Маунтин Вју го објави ажурирањето за безбедноста за месец февруари.

Ако проблемот е поврзан со оваа најнова надградба, имате лесно решение И веројатно е дека Google ќе го реши за неколку дена или ќе стори како и со претходниот проблем поврзан со звукот, почекајте го месечното ажурирање за да го реши, чекање дека ако поседувам Pixel не би бил задоволен. Како што е вообичаено во овој вид на проблем, Google сè уште не го препознал овој проблем, но се очекува дека со текот на времето ќе го стори тоа и ќе го објави соодветното независно или групирано ажурирање во безбедносните ажурирања што одговараат на секој месец.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.