Најновото ажурирање на Google Pixel го решава проблемот со изобличување на звучникот

Google Pixel 2

Google Pixel, кој сè уште е во многу ограничен број земји, не влезе во заедницата на десната нога. Да започнеме со тоа, неговата достапност остава многу да се посакува, нешто што никој не го разбрал само ако Google сака да ја стави главата целосно во овој комплициран свет на паметни телефони од висока класа, а јас велам од висок ранг затоа што друга поплака од корисниците беше високата цена на терминалот, целосно напуштање на политиката на добри терминали по разумна цена. На сите овие полемики се додадени и различните проблеми што ги претрпе терминалот откако се појави на пазарот, Батерија, звучниците... Овој последен проблем се чини дека е веќе решен по објавувањето на најновото ажурирање што го објави Google.

Овие терминали, кои нудат прилично прифатливи карактеристики и добија многу добри критики, во текот на својата кратка кариера наидоа на различни проблеми. Последниот проблем што го повторивме, имаше врска изобличување на звучникот кога пуштате музика со многу бас, проблем за кој Google тврдеше дека може да биде хардверски проблем, а не софтверски проблем, но за среќа не бил таков и конечно по неколку недели чекање Google го реши со едноставно ажурирање.

Решението за овој проблем доаѓа во месечното ажурирање што Google Лансира секој месец на сите уреди во опсегот Nexus и сега исто така и во опсегот на Pixel. Ако сте меѓу малкумина среќници кои уживаат во овој терминал, само треба да отидете на ажурирањата на софтверот на вашиот уред за да го инсталирате и дека проблемот со репродукција на музика е решен еднаш засекогаш, покрај тоа што ќе добиете решение пред новите закани што беа откриени во текот на последниот месец.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Sc dijo

    Дефинитивно уредниците или барем дел од оваа страница се глупави, тие изгледаат како политичарите кои се обидуваат по секоја цена да потонат одредени брендови за да ги фаворизираат оние што им плаќаат во овој случај без да се сомневаат во Apple дека е таа што ја финансира оваа веб-страница за она што вие треба да слушнам за овој уред дека ако не успеам итн., би сакал преценетите производи на Apple што трошат на оваа страница да имаат квалитет на пиксел