Origin Access Premier, новиот модел на претплата на Electronic Arts

Потекло Пристап Премиер

Arriveе пристигне на компјутер следното лето и корисниците ќе имаат на располагање повеќе од 100 наслови за уживање од првиот ден. Исто така, Origin Access Premier исто така ќе овозможи пристап до нови изданија пред другите корисници. Надоместокот можете да го плаќате месечно или еднаш годишно, во зависност од вашиот интерес.

Origin Access Premier е нов модел за претплата што Electronic Arts го претстави на својот настан EA Play, состанок пред Е3 2018 што ќе започне на 12 јуни и ќе трае до 15 јуни. Електрична уметност претстави нови достигнувања за оваа година. И најдоброто? Дека со својот нов модел на претплата, корисниците ќе можат да имаат пристап до најновите изданија неколку дена пред сегашните корисници. Да бидеме попрецизни, ќе имате пристап до насловите 5 дена пред останатите смртници.

Оваа нова претплата од Electronic Arts не се однесува на пристап до испитувања на игри, туку напротив пристапот е комплетен и неограничен; тоа е, можете да имате пристап до сите наслови во целост и да ги играте сите наслови кога сакате. Единствениот услов? Бидете секогаш член на Премиерот за пристап на потекло.

Origin Access Basic - стариот Origin Access - ќе остане во сила. Главната разлика? Што со овој стар модел на претплата ќе имате ограничување на само 10 часа за уживање во видео игри. За остатокот, и во двата случаи ќе имате пристап до „The Vault“ - библиотеката на достапни видео-игри - како и 10% попуст на „Потекло“.

Кои се насловите што се очекува да пристигнат во следните неколку дена? Па, на пример, сè ново претставено на EA Play 2018: Химна, ФИФА 2019, Расплетувајте две, Маден НФЛ 2019, А Излез или Бојното поле V. Како што веќе споменавме, Origin Access Premier ви нуди можност да имате месечна претплата од 14,99 евра или годишна такса од 99,99 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.