Дали ви треба батерија на вашиот Nintendo Switch? ZeroLemon ви го носи тоа

Батеријата не е баш јака страна на новата хибридна конзола на одличниот N, Јапонската компанија мораше многу да ги прилагоди перформансите на овој таблет со контроли многу за да понуди пристојна автономија, па дури и со оние што не можеме да ги надминеме три и пол часа во зависност од кои наслови. Не зборуваме за кратко време за сесија на видео игри, но околностите како што е патувањето може да остават мед на нашите усни на многу лош начин.

Светот на батерии сè уште е во очекување на големите производители на електроника за широка потрошувачка, во меѓувреме мора да се задоволиме со овие алтернативи. Пример е Случај за полнење на батеријата ZeroLemon, систем што ни дава до десет дополнителни часови автономија на нашиот Nintendo Switch, звучи навистина кул.

Што навистина ни нуди? Па, случај со поддршка кој исто така вклучува не помалку од 10.000 mAh автономија за оваа конзола, нешто што може да стане вистински луксуз и што ќе ни овозможи да одиме без страв насекаде со нашиот Nintendo Switch, да, немаме друг избор освен да жртвуваме малку во однос на преносливоста, леснотијата и удобноста, невозможно е да се имаш сè во овој живот, нели?

Според ZeroLemon, тоа ни дава до 170% автономија во траење на батеријата, и има порта microUSB што ќе ја користиме за полнење, како и јазиче што ќе го смени аголот на конзолата. Како би можело да биде поинаку, ЛЕД индикаторот ќе не извести за преостанатата батерија, а бидејќи просторот е токму она што останува, наоѓаме слотови за три касети Nintendo Switch, што ја прават оваа кутија ZeroLemon a мора да за најпознатите патувачки сопственици на Nintendo Switch. Цената е 59,99 УСД на нивната веб-страница преку ОВОЈ ЛИНК.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)