Honor 6X Premium веќе достапен во Шпанија

Честа веќе не е непозната марка за повеќето корисници и тоа е дека втората марка на Huawei е јасна за патот напред. Во овој случај, вашиот начин е да пронајдете место меѓу најпопуларните уреди од сегашниот среден висок опсег и да видите множество добар хардвер, завршни работи, дизајн и цена, овој Honor 6X Premium може да има свој простор. Во овој случај, спецификациите на претходната верзија се подобрени и нејзината цена е прилагодена на нешто помалку од 320 евра, така што сме сигурни дека тие ќе постигнат добри бројки за продажба во нашата земја.

Најистакнатите спецификации за овој уред Honor 6x, тие се како што следува:

 • Окри-јадрен процесор Kirin 655
 • GB RAM меморија 4
 • 64 GB внатрешна меморија
 • 5,5-инчен FullHD IPS екран
 • Вертикална камера со двојна леќа од 12 + 2 мегапиксели
 • 3340 mAh батерија со висока густина
 • Скенер за отпечатоци од XNUMX-та генерација

Новиот модел има ергономски дизајн, мазни облини и тенок 8,2 мм каросерија што секако се чувствува одлично во раката и покрај тоа што е голем уред. Компанијата работи многу добро и го знае тоа имаме целосна гаранција при купување во нашата земја е навистина точка што треба да се разгледа.

Самостојно Веб-страница на компанијата за почести сега е достапна за купување во сите три бои што беа лансирани, сребрена, златна и сива боја. Покрај мрежната веб-страница, овој нов модел на Honor може да се најде веќе достапен во некои големи продавници и специјализирани продавници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.