Чест 10: повеќе бои, сличен дизајн и поевтин од Huawei P20

Huawei има проблем во својата куќа и ова е Honor, кој сè уште е бренд Huawei, но конечно може да ја изеде продажбата на Huawei P20. И тоа е дека овој нов Honor 10 има спектакуларен дизајн, разновидност на бои, дури и подобри од Huawei P20 и исто така е поевтино.

Замаглувањето на бојата што тие го постигнаа во овој нов Honor 10 е навистина спектакуларно и за некои меѓу кои и јас се вклучувам, изгледа дури и подобро отколку во P20. Бојата комбинира нијанси помеѓу виолетова и сина многу слична на наречена Twilight боја од P20 Pro, но со подобра имплементација и ова го прави паметен телефон што прави да изгледате, исто така е достапен во црна и сина боја.

Техничките карактеристики на Honor 10

Овие се навистина слични на Huawei, единственото нешто што не додава е тројната камера на главниот модел на Huawei:

 • 5.8-инчен екран со резолуција од 2,280 × 1,080 пиксели
 • Окри-јадрен процесор Kirin 970
 • RAM меморија: 4 GB или 6 GB
 • Внатрешна меморија од 64 GB или 128 GB
 • Оперативен систем: Андроид Орео
 • 3,400mAh батерија
 • Двојна задна камера од 16 мегапиксели и 24 мегапиксели со бленда од f / 1.8
 • Предна камера од 24 мегапиксели

Достапност и цена

Huawei го најавува доаѓањето на новиот Honor 10 во Кина за наредниот 19 април и ќе се чини по цена од околу 415 американски долари по курс. Компанијата претходно го најави лансирањето на Велика Британија за денес и се очекува да се појави во продажба во следните месеци. за околу 399 или 450 евра по девизен курс во Шпанија, Италија, Франција и Германија. Очигледно во САД засега нема да пристигне официјално.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Андрес Родригез dijo

  Ми се допаѓа дизајнот, покрај боите, што е нешто ново што старите мобилни телефони не го нудеа.