Првата слика на Samsung Galaxy Note 8 протече и да, таа е слична на Galaxy S8

Новите гласини и протекувања веќе нè предупредија дека Самсунг го подготвува Samsung Galaxy Note 8 за да ги лансира потоа ново воведените Samsung Galaxy S8 и S8 +. Во овој случај, она што го имаме е првата слика за тоа каков ќе биде овој нов уред од јужнокорејската компанија, иако веќе бевме сосема јасно дека неговиот дизајн ќе биде ист како и новиот Galaxy, со повеќе екран и очигледно со С Пен како главен јунак. Па, ајде да одиме директно да ги видиме првите слики и првите детали за новиот уред на Samsung.

Ова е фотографијата што ја објавивме од социјалната мрежа Веибо и всушност многу личи на дизајнот на сегашните Samsung Galaxy S8 и S8 +, но главната разлика во споредба со овие е што опсегот Note секогаш додава S-Pen:

Постојат многу корисници кои размислуваа дека ќе останат без опсегот на Galaxy Note оваа година поради проблемите што ги имаше претходната верзија на овој спектакуларен уред, но ништо не е подалеку од вистината. Што повеќе Samsung предупреди дека ќе го лансира целосно обновениот модел Note 7 во некои земји и со пониска цена, па доколку сте еден од корисниците кои не можат да живеат без белешка, оваа вест сигурно ќе ви се допадне.

Познатата кинеска социјална мрежа ни остава да го фатиме овој Note 8, но не ни е јасно каде може да се наоѓа оваа S-Pen, иако може да биде таму каде што е секогаш, нема многу слики што протекуваат во овој момент и малку се прикажани деталите за хардверот. Она што изгледа очигледно е дека дизајнот на оваа нова белешка е ист како оној на Galaxy S8, ќе биде потребно да се види големината на екранот ако успеале да го направат поголем од оној на моделот Galaxy S8 + или едноставно ќе ги имплементира функциите на Note и S-Pen во поголема големина на Galaxy S8. Beе бидеме внимателни кон гласините и протекувањето што ќе ни дојде, за момент веќе ја имаме првата филтрирана слика.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.