Првата реклама за LG G6 сега може да се види на телевизија

Додека повеќето погледи се насочени кон настанот што јужнокорејскиот Самсунг го подготви за денес, со презентацијата на новите Галакси С8 и С8 +, еден од главните конкуренти на брендот веќе има многу направено работа откако се претстави на MWC на оваа година. Да, зборуваме за новиот LG G6 кој покрај тоа што постигна интересни бројки за продажба во Јужна Кореја, со оние над 20.000 продадени единици на денот на нејзината премиера пред две недели, е скоро подготвен да биде лансиран и во други земји како Шпанија од 13 април со цена од 749 евра. 

Засега, она што сега треба да го покажеме е првата реклама за овој нов LG G6 што очигледно може да се види на некои телевизиски мрежи надвор од Шпанија, но нема да трае премногу долго за да се види тука. Па, да го оставиме разговорот настрана и да одиме со главниот јунак на истиот, што е новиот предводник на LG.

За сега гледаме јасна референца за заштитата што уредот ја има од вода, функционалноста на неговиот 5.7-инчен FullVision екран што може да се користи лесно со една рака благодарение на соодносот 18: 9, сензорот за отпечатоци или двојната задна камера што може да се види на крајот од истиот. На кратко, тоа е кратка, но интересна најава што ги истакнува некои од најдобрите карактеристики на новиот LG G6.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.