Првите гласини протекоа на мрежата Xiaomi Mi Note 3

Xiaomi My Note 2

Сега кога го добивме датумот за официјална презентација на Xiaomi Mi6 и дека многу детали за тоа веќе протекоа, На ред е спектакуларниот Xiaomi Mi Note 3. Во овој случај, сè сугерира дека се соочуваме со уште еден многу добар терминал од кинеската компанија, за кој е јасно дека му треба притисок од последните денови за да се израмни со останатите брендови на кои веќе им се претставени уредите денес. Во овој случај, не мислиме дека ќе биде објавен наскоро бидејќи тоа е обично терминал од втората половина на годината, но спецификациите што излегоа во јавноста се навистина интересни.

Она што најмногу се истакнува е што овој нов уред се чини дека не се оддалечува од 8 GB RAM меморија, па заедно со гласините за следниот OnePlus, овој Xiaomi Mi Note 3, тоа би бил уште еден цврст кандидат за монтирање толкава количина RAM меморија. Ние веќе рековме во други прилики дека оваа количина RAM меморија не изгледа неопходна во тековните уреди, земајќи ги предвид оперативниот систем и управувањето со апликациите, но тоа е нешто што сè додека не ја покачи премногу цената на сетот, може да дојде наскоро.

Во овој случај остатокот од спецификации за кои се шпекулира дека ги имаат уредот Xiaomi се:

 • 5,7-инчен AMOLED QHD екран
 • Процесор Qualcomm Snapdragon 835
 • 8 GB RAM меморија за нејзината најмоќна верзија е 4 или 6 GB за нормална верзија
 • 64 или 128 GB внатрешна меморија
 • Батерија од 4.070 mAh со брзо полнење 4.0 брзо полнење

Земајќи го во предвид тоа Xiaomi Mi Note 2 пристигна во октомври минатата година Овој нов модел на Xiaomi може да биде лансиран на истите датуми и затоа има доволно за него. Од овој нов Xiaomi Mi Note 3 нема специфични детали за неговиот дизајн и камерата, па мора да почекаме. Тоа несомнено ќе биде спектакуларен фаблет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.