Првите шеми на Samsung Galaxy Note 8 ја погодија мрежата

Samsung се напомене

 

Во овој момент, кога преостанува уште многу малку за официјалното претставување на новиот Samsung Galaxy S8, никој не е свесен што може да дојде по овој уред, а уште помалку ако зборуваме за опсегот Note. За Samsung Galaxy Note можеме да пишуваме долго и напорно, бидејќи тие имаат простор за тоа, мора да мислиме дека јужнокорејската компанија не сака инцидентот што се случи со претходната верзија да го извалка или елиминира големиот опсег на Note и затоа предупредуваа веќе некое време од новите модели на Galaxy Note 8, може дури и да пристигне оваа година 2017 година.

Сè е уште во моментов и гласините престанаа заради очекуваното доцна пристигнување на водечките модели на брендот, Samsung Galaxy S8 и S8 +, но сега кога сè изгледа лансирано, иако не е официјално претставено ниту еден од овие два уреди , сликата на едната Може да биде првата шема на Galaxy Note 8:

Закривените линии, малата дупка на дното за S-Pen и разумната сличност на дизајнот со уредите што Тие ќе бидат претставени на 29 март, Тие не тераат да мислиме дека можеме да бидеме пред новиот модел на компанијата Note 8, она што не е толку јасно е дали тие веќе работат на нив или не. Во секој случај е рано да се започне да се гледа дали ова би бил уредот што ќе го замени „лошиот судбина“ Galaxy Note 7 и пред ова треба да ја видиме презентацијата на Galaxy S8, па одиме по чекор.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.