Првите репери на Google Pixel не го оставаат на многу добро место

Google Pixel

Многумина беа коментари што беа истурени во мрежата и за и против Google Pixel. Откако прочитав повеќе или помалку објективни мислења и за и против, денес сакам да ви презентирам тест што сигурно ќе остави малку сомнежи за перформансите на новиот терминал на Google.

Точно е дека перформансите во реалниот живот не можат верно да се рефлектираат од еден од овие одредници, иако е исто така точно дека тоа е начин за мерење на сите терминали, особено оние од високата класа. Веднаш под овие редови, ви ја оставам сликата што стигна до мрежата за првиот тест, извршена со познатата програма Geekbench 4 на Google Pixel:

Репер на Google Pixel

За потсетување, кажете ви дека на ниво на хардвер, Google Pixel го има инсталирано процесорот Qualcomm кученце 821 y 4 GB RAM меморија. Овој арсенал го опслужил терминалот, откако го поминал тестот, за да понуди резултати од 1.600 поени на едно-јадрен тест и 4.000 поени за повеќе-јадрен тест. Како што можете да видите, се соочуваме со резултати кои, иако се доста интересни, вистината е дека, барем мене лично ми се чини, тие не се воопшто спектакуларни.

Причината зошто велам дека ова е многу едноставно, ваков врвен терминал, се разбира, има свои ривали на пазарот, кои се чини дека нудат многу повисоки перформанси. Ако ги ставиме овие податоци во перспектива, така што сигурно ќе го разбереме горенаведеното многу подобро, сметаме дека на пример LG G5 на неговите тестови доби резултат од 1.700 во едножилен тест и 3.800 во повеќе јадро тест, податоци, како што можете да видите, прилично слични.

Ако, напротив, погледнеме кои може да бидат најпознати и најпосакувани терминали од корисниците, Samsung Галакси Забелешка 7 и iPhone 7 Плус, тие постигнаа резултат од 1.800 и 3.400 поени, соодветно, на едножилни тестови и 5.100 и 5.500 на повеќе-јадрени тестови.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Сурфање dijo

  Goingе ги јадат со компири хахахахаха

 2.   Феликс Гарсија dijo

  Доброто е што има добар дизајн, камера и не се прегрее. Г-ПЕНТА ПРОПУШТА