Првите фотографии направени со OnePlus 5 се филтрираат

OnePlus 3

Моделот OnePlus A5000, кој е следниот модел на кинеската фирма OnePlus, доста брзо протекува информации и детали на мрежата и ова може да биде јасен показател дека лансирањето или презентацијата на уредот е многу близу. Во секој случај, она што го имаме во моментов во протекувањето е серија фотографии наводно направен со новиот OnePlus 5 што може да се претстави дури и пред летото.

Сите медиуми се внимателни на лансирањето на новиот модел на OnePlus кој според истекувањето ќе додаде двојна камера на задната страна, како и внатрешен хардвер достоен за компанија како OnePlus. Во овој случај фотографиите го откриваат тој ефект на „боке“ што видовме во неколку уреди кои имаат двојни камери како што се iPhone 7 или Huawei P10, меѓу другите.

Фото-податоците откриваат сензор од 16 MP, висока резолуција, покрај фокусната должина од 4,3 mm и времето на експозиција од 1/33. Покрај ова, она што го имаме е и тој ефект на замаглување на задниот дел на предметите, ефектот на боке споменат погоре. Филтрираните фотографии ги оставаме во оваа мала галерија:

Тековниот уред OnePlus 3T прави многу добри фотографии, но овој нов OnePlus 5 се очекува да го надмине. На кратко, зборуваме за неколку важни промени во смартфонот на кинеската фирма и најистакнатите покрај двојниот сензор на задната страна, веќе се повторуваат неколку недели. Процесорот Qualcomm Snapdragon 835, со 6 GB RAM меморија - за кој некои се осмелуваат да подигнат до 8 GB - и за камерите се вели дека тие би биле со 12 и 8 MP, но во последното протекување што го коментираме денес, доаѓа од Опопарт зборува за 16MP. Seeе видиме како ќе се покаже на крајот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.