Први индикации за наследникот на OnePlus 3T

OnePlus 3T „Црно на полноќ“

Кога зборуваме за OnePlus, мора да направите малку меморија и да се вратите на неговите почетоци. И не го велам ова за да сфатиме колку кинеската компанија се подобри со своите производи - кои исто така - но на почетокот многумина не дадоа два долари за нив поради ниската ценовна политика со која започнаа и денес можеме да велат дека тие се најконкурентна алтернатива кај уредите со среден опсег. Очигледно дел од вината за сето ова е добрата работа направена до денес од OnePlus, неговиот најнов уред OnePlus 3T е навистина спектакуларен земајќи ја предвид вредноста за парите и сега гласините за новиот модел за оваа година стигнуваат до мрежата ...

Во уредите на кинеската марка, достигнати се 6 GB RAM меморија во нивните уреди и ова е нешто за кое изгледа дека никој од големите не сака да се бори за да додаде толку многу RAM меморија. Во овој случај, се сомневаме дали компанијата ќе продолжи да ја зголемува оваа бројка, иако некои производители веќе излегоа со предупредување дека не е потребно да ги имате овие 6 GB RAM меморија, бидејќи оперативниот систем не ги искористува. Во секој случај, сегашниот OnePlus 3T има четири-јадрен процесор Kryo 2 на 2.35 GHz, 2 на 1.6 GHz, заедно со Adreno ™ 530 GPU, 6 GB LPDDR4 RAM меморија, 64 GB / 128 GB UFS 2.0 меморија и секаков вид сензори: отпечаток од прст сензор, сензор за сала, акцелерометар, жироскоп, сензор за близина, сензор за амбиентално светло и електронски компас.

За оваа следна верзија би можел да го додадам новиот процесор Qualcomm Snapdragon 835, достигне 8 GB RAM и можеби двојната камера на задната страна, но ова е нешто што останува во првите гласини што се појавија и што ќе мора да продолжиме да ги гледаме. Во однос на дизајнот на оваа следна генерација на OnePlus, не се чини дека компанијата сака да ризикува премногу, но очигледно е дека ако го сменат дизајнот, тоа ќе биде на подобро бидејќи фирмата добро се снаоѓа од тој прв модел лансиран. Во принцип треба да се вика OnePlus 4, но не е јасно дали ова ќе биде неговото име. За ова лето или дури и малку порано ќе оставиме сомнежи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.