Првите слики на HTC Bolt се филтрираат

htc-болт-2

HTC е една од компаниите што е најдолго на пазарот, таа е една од најстарите и многу корисници кои имаа PDA пред паметниот телефон се fondубители на тоа. Но, веќе некое време се чини дека компанијата не го погоди многу знакот со терминалите што ги лансира на пазаротИако најновиот модел HTC 10 е еден од најдобрите терминали достапни во моментов на пазарот, но тоа не доведе до тоа да стане лидер во продажбата што ја очекуваше тајванската компанија.

htc-болт

Новите терминали што Гугл ги претстави пред нешто повеќе од една недела, се произведени од ХТЦ, иако повторно момците од Маунтин Вју ќе „заборават“ да го споменат тоа. Иако според Google терминалот е дизајниран од нив, навистина Токму HTC се погрижи за целата работа бидејќи Google во моментов ги нема потребните средства за извршување на дизајнот и производството на терминал.

Додека HTC продолжува да произведува терминали за Google, тајванската компанија планира да лансира нов терминал на пазарот, терминал кој ќе биде на чело на средниот опсег наречен HTC Bolt, терминал кој, како што можеме да видиме на сликите, е прилично сличен на Google Pixel.

htc-болт-1

Според Еван Блас, компанијата официјално ќе го претстави овој терминал пред крајот на месецот. HTC Bolt ќе има 3 GB RAM меморија, 64 GB внатрешна меморија со можност за проширување преку microSD картичка и 5,5-инчен Full HD екран. Задната камера на уредот ни нуди резолуција од 18 mpx со предупредување f / 2.0 што ни овозможува да снимаме видеа во 4k квалитет. Селфи камерата, или предна како што сакате да ја наречете, ќе биде опремена со 8 mpx. Новата USB-C врска исто така ќе биде достапна како стандард на овој терминал. За разлика од повеќето кинески производители, HTC ќе биде стандарден со Android Nougat 7.0


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.