Први слики на Сјајниот црн Galaxy S7 Edge

Самсунг-галаксија-s7-раб-црно-сјајно-црно-840х473

Една од главните новини што Apple ни ги донесе со новите модели на iPhone 7 и 7 Plus е сјајната црна боја, боја што беше повеќе од доволна причина да го обновите вашиот уред, дури и да беше стар само една година. Вчера ве информиравме за плановите на Самсунг да започне А. нова боја за да се заврши опсегот достапен на Galaxy S7 и S7 Edge. Станува збор за сјајна црна боја, иста боја што ја објави новиот iPhone и која беше толку успешна меѓу корисниците. Оваа нова боја им се придружува на оние што неодамна ги лансираше корејската компанија, како што се Coral Blue и Pink.

Во моментот и додека чекаме Samsung да ја претстави оваа нова боја, момците од Android Authority ги направија првите слики за тоа како би изгледал овој терминал, терминал кој успеа да ја врати довербата на компанијата благодарение на добрите резултати во продажба. Повторно овие слики се појавија на социјалната мрежа Веибо И иако тие не се со висок квалитет, можеме да видиме како финишот е многу сличен на оној што можеме да го најдеме во iPhone 7 Glossy Black.

Доколку Корејците од Самсунг не сакаат да ја пропуштат можноста да продолжат со продажба на овој уред, кога има неколку месеци да го претстават Галакси С8, сега кога е по поевтина цена дека кога започна, не треба да го одложува неговото објавување долго, за да се обиде да го искористи Божиќниот влез за продажба што е веднаш зад аголот. И коралната сина и розовата боја се достапни само на азискиот пазар. Не знаеме дали оваа нова боја ќе достигне повеќе земји или, како и претходните, ќе биде многу тешко да се најде надвор од Азија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Гордон мелмак dijo

    Но, дали тие експлодираат или не експлодираат ????… .хахахахаха