Првото видео е филтрирано со впечатоците за Galaxy S10 и S10 +

Галакси S10

За два дена, официјално е претставена гамата на Галакси, опсег што оваа година слави XNUMX-годишен јубилеј. За прослава, корејската компанија го проширува бројот на уреди што ќе бидат дел од неа. Така, Покрај Galaxy S10 и Galaxy S10 +, ќе ги имаме и Galaxy S10e.

Galaxy S10e е економска верзија, и со некои поволности помалку, од S10 и S10 +, и ќе биде достапен за околу 750 евра. Во отсуство на чекање за презентацијата, доколку сакате да го видите првиот преглед на Galaxy S10 и S10 + продолжете да читате, бидејќи ви прикажуваме видео што протече каде што се прикажани многу детално.

Ова видео не прави ништо друго освен потврдете ги сите гласини што досега го опкружуваа уредот во последните две недели. Додека Galaxy S10 ни нуди 6,1-инчен екран и предна камера, Galaxy S10 + ни нуди 6,4-инчен екран со две камери напред.

Samsung остана верен на филозофијата за неприфаќање на изрезот и двата модели ни нудат екран со остров во горниот десен дел, каде што се наоѓа предната камера / а и на двата уреди.

Другите новини што ни ги нудат, ги наоѓаме во сензорот за отпечатоци, сензор што се наоѓа сместен под екранот и кој е од ултразвучен тип, што ни нуди поголема брзина и безбедност на отклучување од сензорот на некои модели кои веќе ја нудат оваа опција за отклучување под екранот.

Другата главна новина се наоѓа на задниот дел на двата уреди. И Galaxy S10 и Galaxy S10 + ни нудат три камери одзади, заден дел кој исто така ни нуди а безжичен систем за полнење Со кој можеме да полниме кој било уред, било да е тоа компатибилен паметен телефон или Galaxy Buds, безжични слушалки на Samsung кои исто така ќе ја видат светлината на денот на 20 февруари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.