Прво видео на Galaxy Note 7 во акција

галаксија-нота-7

Денес, на само уште неколку дена до лансирањето на фаблетот на Самсунг, Galaxy Note 7, би можеле да кажеме дека ги знаеме практично сите детали за следниот модел. Претходниот модел, Note 5 за жал не стигна до многу земји, како што е Шпанија, па затоа корисниците од оваа палета се желни за можноста да ги провери сите новости што се објавени досега и ако навистина се исплати да се направи промената за овој нов модел, не знаеме во моментот кога тој ќе се појави на пазарот. Доколку сте заинтересирани, застанете со Gadget News на 2 август за да бидете информирани за сите новости што официјално ги презентира новиот уред од опсегот Samsung Note.

Ако нема да можете да ја чекате презентацијата, можеби ќе ве интересира да го погледнете видеото што е поставено на YouTube, во кое Можеме да видиме на дело прототип за тоа што ќе биде Galaxy Note 7. Бидејќи е прилично напреден прототип, веројатно е дека последниот модел тешко се разликува од оној прикажан на ова видео. Иако на ова видео е прикажан модел без закривеност на екранот, најверојатно Samsung нуди модел само за продажба, а тоа би била верзијата Edge, која случајно не е онаа прикажана на екранот.

По повеќе од една година на пазарот и по лансирањето на S6 Edge, Samsung научивте како да извлечете повеќе од таа мала закривеност на екранот, нешто што беше потребно и дека тој сакаше да биде една од различните причини со другите модели и се чини дека тоа го постигна, барем според најновите податоци за продажбата на предводникот на компанијата, кој се врати да го води патот на профитот на корејската фирма по две години загуби.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.