Веќе се објавени првите отворени Philips Hue

Екстериерот на Philips Hue

Сигурно многумина од вас знаат за светлата на Philips Hue. Тој е еден од најпопуларните системи за осветлување во домот денес. Значи, холандската компанија не сака да ја пропушти можноста да го прошири овој опсег. Затоа, објави нова палета на сијалички на нијанса на нијанса. Овие светилки ќе ги задржат паметните квалитети и работата на оригиналните.

Но, во овој случај тие се дизајнирани да се користат на отворено. Значи, потрошувачите можат да ги постават во својата градина или на влезот од нивниот дом доколку сакаат. Понатаму, веќе се познати некои повеќе детали за овие отворени Philips Hue.

Тие ќе бидат достапни во различни модели. Можете да изберете помеѓу модели со бело светло или амбиентални бои. На пример, Philips Hue Lily се модел дизајниран за градината. Додека Хуе Кала е дизајнирана да ги осветлува патеките. Повеќе модели пристигнуваат и во каталогот на брендот. Бидејќи наоѓаме нови имиња како Лука, Лудере, Туар или Турако.

Филипс Хуе Кала

Сите овие модели се дизајнирани за на отворено. Иако функциите што тие ќе ги исполнат не се откриени во моментот. Бидејќи се чини дека секој модел е дизајниран за одредена задача. Барем ова го искоментира Филипс.

Нешто друго е веќе познато за нивните цени. Бидејќи откриени кои ќе бидат нивните цени во САД. Се чини дека Philips Hue Lily се најскапи од сите, со цена од 279,99 долари. Цената на другите е значително пониска. Од Хуе Кала ќе биде достапна од 129,99 УСД. Додека останатите модели ќе чинат од 49,99 долари.

За среќа, за неколку дена ќе знаеме сè за новите надворешни светла на компанијата. Бидејќи на 19 март ќе се одржи прес-конференција. Значи сè укажува на тоа дека на овој ден сè ќе биде откриено. Од повеќе информации за секој модел, по цена и меѓународна достапност.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)