Прв рендер на Samsung Galaxy A5 (2017)

Првиот рендер на она што ќе биде еден од средниот опсег на јужнокорејската компанија започнува да се прима во текот на оваа следната 2017 година. Од краткото видео е видливо дека дизајнот на уредот е елегантен и несомнено ќе биде меѓу најдобрите следната година, но вистинскиот уред останува да се види бидејќи се сеќаваме дека ова е рендер.

Вистината е дека оваа година Samsung е многу успешен со својот Samsung Galaxy A5 (2016) и нешто слично му се случи со моделот 2015. Всушност, финишот на овие терминали во однос на хардверот е импресивен и ако продолжи во оваа линија сигурни дека ќе добијат добар нотка во рамките на моделите од среден опсег, кои денес не се малку. Засега, означете ја USB-портата C која се чини ја има на дното и присуството на звучник на една од страните на уредот, место што барем ни изгледа чудно. Во секој случај, таа би имала иста големина на екранот како и сегашниот модел во опсегот А5 и ова би било 5,2 инчи со димензии од 145 х 71 х 7,8 милиметри. На останатите спецификации на внатрешниот хардвер, малку е рано да се вложува, но можно е тоа вашиот процесор е Exynos 7880.

Актуелниот модел е несомнено убав во дизајнот и овој дефинитивно ќе биде малку подобар со заоблени рабови и завршен стакло и метал. Се зборува за презентација за месец декември и почеток на продажбата за следната година во текот на првиот квартал. Но, мора постојано да гледате гласини или да чекате официјално соопштение од Јужнокорејците за да ги потврдите датумите на презентација и лансирање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.