Пребарувајте на YouTube

Понекогаш кога влегувате YouTube и сакате да пребарувате видео, се појавуваат многу резултати, па затоа може да биде интересно да следите некое од овие совети за пребарување на YouTube.

Првото нешто е да знаете дека имате разни можности при пребарување на YouTube. Најбрзиот начин е да се користи видео пребарувач што е горе десно, но понекогаш враќа многу резултати и ниту едно не е видеото што нè интересира.

Кога ова ќе ни се случи, можеме да го направиме следново, пред сè видете дали самиот YouTube дава некаков вид предлогНа пример, за пребарување на зборот „Ноелија“ Јутјуб предлага пребарувања како што се „ноелија ту“, „те амо ноелија“, „нино браво“ итн.

Пребарување на YouTube

На овој начин можеби еден од оние "Поврзани пребарувања" ве водиме за она што го барате. Ако не, можете да се обидете да ги подредите резултатите според различни критериуми, како што се релевантноста на видеото, или датумот на неговото поставување или можеби видот на видеото.

Пребарувајте на YouTube

Можеби немате конкретно пребарување што да правам, тогаш најдобро е да пристапите до табулаторот „Видеа“ и потоа ги разгледувате категориите (автомобилска индустрија, наука, спорт, итн.).

Категории за пребарување на YouTube

На овој начин можете да пребарувате видеа според специфични теми. Друга многу слична опција е во табулаторот „Канали“ каде наместо категории ќе најдете корисници кои поставуваат видеа. Прелистајте ги нивните канали за да откриете какви теми користат.

Гледате дека имате многу опции за пребарувајте на YouTube. Се надевам дека се корисни за вас. Поздрав за лозје.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

12 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ramon dijo

  прекрасен туторијал за пребарување на вашата цевка затоа што многу пати не знае како да се намести за да се види видеото што го сакате

 2.   Кони dijo

  Сакав нешто полесно да пребарувам во рамките на youtube, но без да морам да влезам на страницата на youtube дали е можно?

 3.   jenny dijo

  Би сакал да знам како да го инсталирам флеш плеерот затоа што не можам да гледам видеа на YouTube благодарение

 4.   кристално dijo

  Здраво, вашите видеа се многу кул, се надевам и ќе добијам повеќе од новиот залив

 5.   Jaime dijo

  здраво, пренесете го на кучки синови маракос кулиаос буеноа, палу чуто сакос де веа

 6.   Toti dijo

  здраво, го цевнете и ова за оние што не можат да ги гледаат видеата е затоа што мораат да почекаат малку и тогаш да добро, го оставам мојот MSN е toti132005@hotmail.com

 7.   Андреа dijo

  Она што можете да го направите, Кони, е да влезете во пребарувачот, на пример, google и да напишете: „она што сакате да го пребарувате за страницата: youtube.com“ без наводници. На пример

  веб-страница на ноелија: youtube.com

  Исто така се користи за пребарување на збор (или фрази) на одредена страница.

 8.   Израел dijo

  Ми се допаѓа

 9.   ЛЕСЛИ И ЈУМИЛКА. dijo

  на еден или друг начин ми се допаѓа оваа страница ok_

 10.   ЛЕСЛИ И ЈУМИЛКА. dijo

  и можеме да го напишеме само овој збор: ок ок ок ок лок

 11.   ЛЕСЛИ И ЈУМИЛКА. dijo

  здраво тато кул: Израел од каде си ми се допаѓа ок тој е мој само мој ок

 12.   paola dijo

  погоди кој сум drinkастин пијалок, препознајте го овој емануел Мендез Каро е мојот роднина посвоител