Преведете кое било аудио запис во текст со VoiceBase

Многу пати ни се случува кога сме преведување на некои информации од друг јазик Имаме само аудио-датотека, ако повеќепати го учиме тој јазик, тешко е да го извршиме преводот, за да ја олесниме оваа задача, можеме да користиме веб-апликација позната како Гласовна база.

гласовна база

Гласовна база тоа ни помага да преведете аудио датотека во текст едноставно и потполно бесплатно. За да ја користиме апликацијата, треба само да ја поставиме нашата аудио-датотека на услугата, така што апликацијата ќе го изврши конверзија на аудио во текстПокрај претворањето во текст, тој исто така ќе го преведе документот на наведениот јазик, извршувајќи го наведениот превод на многу ефикасен начин. Треба да се напомене дека за да ја користите апликацијата потребно е да се регистрирате на страницата, откако ќе се регистрираме, ние исто така мора да избереме помеѓу двата типа на услуги, или платената (професионална) или бесплатната верзија што ни овозможува да испраќаме до 1500 часа на аудио. кое ќе се чува на страницата само една година.

Линк: Гласовна база


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Фернандо Лопез Мартинез слика на зачувување dijo

    Ви благодарам. Многу корисно