Преглед на возвишениот Папагал Зик 2.0

Папагалот

Се надевам дека се сеќавате на неодамнешното отклучување на овие прекрасни шлемови, во случај да не го направите тоа, бидејќи нема да навлегуваме во детали, препорачувам да поминете низ unboxing на Parrot Zik 2.0 и подоцна ќе се вратиш овде.

За оние што се сеќавате на нив или оние кои штотуку го виделе тоа, ќе знаете дека имавме многу очекувања на овие шлемови, одвоив време да им дадам добра интензивна употреба, бидејќи не беше производ што сакав да го анализирам лесно, но денес ви донесувам добри вести, Parrot Zik 2.0 се едноставно возвишени.

Ги пробував околу две скоро три недели и не успеав да добијам никаква грешка кај нив и се обидов, навистина гледајќи дека се продадени за 350 €, помислив „нема да го олеснам тоа нив, таков скап производ треба да се купи само ако навистина ќе бидеме задоволни “, и така беше, ова беше едно од најдобрите звучни искуства во кои можев да уживам, но еј, ќе одам ве оставам со видео-анализа која е долга (не можев да си дозволам да оставам некои детали без да сметам) и подоцна ќе продлабочам напишано:

Здраво повторно ... Се надевам дека 20-те минути видео ве направија толерантни како што беа за мене кога ги снимав, велејќи го тоа, да преминеме на она што е важно, на шлемовите.

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Фантастичен квалитет на звук.
 • Длабок, дупнат, висококвалитетен бас.
 • Елегантен, робустен и многу удобен дизајн.
 • Преполн со високо-технолошки карактеристики и сензори што ќе ги откриете само откако ќе видите колку се магични за употреба.
 • Многу добра цена имајќи ги предвид слушалките Beats кои не стигнуваат ниту до дното на чевлите.
 • Долго траење на батеријата за да не заглавувате никогаш.
 • Невидена разноврсност и компатибилност благодарение на неговата Bluetooth 3.0 врска и 3 mm приклучок Jack.
 • Полн со опции што ќе ви овозможат да го прилагодите вашето искуство во целост, совршено за најсложените
 • Достапно во 6 бои, убави и привлечни.

Contras

 • Без негативни поени, само што не бев во можност да ги имам порано.

Batería

Откако ги користев за ... да речеме две и пол недели, ги ставив на полнење само еднаш, и во ниту една прилика не беше затоа што не работеа или батеријата беше потрошена, туку затоа што сакав да знам колку долго зедоа да се полнат и тие беа околу 30%, без сомнение се полнат брзо и батеријата трае многу, и јас велам многу затоа што во просек 7/8 часа репродукција на музика земајќи ги предвид сите функции што ги извршува за возврат, е нешто да се каже најмалку импресивно.

Дизајн

Папагалот

Несомнено е многу елегантен дизајн, јас лично ја сакам едноставноста на дизајнот и робусноста што ја претставува истовремено, комбинација достојна за восхит со многу успешен избор на материјали, а да не спомнувам дека под таа едноставна естетска фасада тоа крие вистински технолошки astвер, осум микрофони, сензори за вибрации и движење на вилицата, два висококвалитетни звучници и многу добро искористена батерија под прекрасно curубопитниот магнетски капак.

Можеме да избереме од избор од шест бои, сето тоа зависи од вкусот.

Ден за ден

Во мојот случај, употребата беше: toе ја напуштам куќата, ги земам, ги вклучувам и ги ставам на вратот додека ја напуштам куќата, откако ќе почнам да се спуштам, ги ставам добро на главата и едноставно допрете ја десната слушалка со прстот Како по магија музиката веќе ми свири, а не морав ни да ја вадам од џеб, ако ми се допаѓа песната, ќе ја оставам и ќе ја прилагодам јачината на звукот со лизгање на прстот преку истата слушалка, инаку со ист гест, но со поинаква ориентација се движам помеѓу мојата музичка библиотека. Кога излегов од блокот, веќе ја слушав омилената музика со насмевка на лицето и без да слушам како ми се затвораат вратите, како зборуваат луѓе или каков било друг вознемирувачки звук, никогаш не сум сакал да слушам музика толку многу.

Потоа доаѓа моментот кога ќе налетате на некого или влезете во продавница, едноставноста не ве напушта, вие само треба да ги спуштите кацигите околу вратот, така што музиката ќе паузира веднаш и автоматски, откако веќе зборувавте / слушнавте што треба, вие вратете ги во главата и музиката продолжува, сето тоа автоматски управувано од Parrot Zik 2.0, Излегувањето надвор е задоволство со овие кациги.

И ако како и да ве повикаат, заборавете на вадење на вашиот паметен телефон од вашиот џеб, вашиот Parrot Zik 2.0 гласно ќе прочита кој ве повикува, подоцна можеме да направиме гест врз основа на тоа дали сакаме да го прифатиме или одбиеме повикот, толку е едноставно . И ако го прифатиме, ќе имаме разговор практично идентичен со природниот, единствената разлика е во тоа што нема да ја видите другата личност пред вас.

компатибилност

Папагалот

Ако кажат дека ништо и никој не е совршен, можеби Parrot Zik 2.0 е доказ дека тоа не е точно, би можеле да помислиме дека кацигите од овој калибар се резервирани за уреди од последната генерација за кои ќе треба да платиме двојно поскапа цена на овој производ , ништо повеќе, Папагалот Зик 2.0 е сеопфатен шлем.

Што имаме од умерено тековниот паметен телефон / компјутер? Уживаме во нејзината Bluetooth 3.0 врска за да пуштаме музика целосно безжично и со повеќе од доволен опсег за тоа (никогаш не сум имал проблеми со квалитетот при оддалечување од уредот или престој во друга просторија). Ако станува збор за подобар паметен телефон, бидејќи можеме да ја користиме официјалната апликација за да ги конфигурираме аспектите што ги сакаме.

Дека немаме умерено тековен паметен телефон / компјутер? Нема проблем, ние го вадиме 3 милиметарскиот кабел за приклучок и, иако гледаме дека влијае на нашата подвижност, можеме без страв да уживаме во овој фантастичен производ

Квалитет на звук

Тука нема да објаснам многу, многу е лесно да се опише, звукот е едноставно брутален, квалитетот на звукот е прекрасен, басот е најдобриот што го имам слушано во целиот мој живот од слушалките, изолацијата е огромна, и поради самите слушалки и за конфигурираното активно откажување на бучавата што избегнува загадување на нашето музичко искуство. И да не спомнувам дека ако сме многу лични, можеме да користиме еквилајзер и просторнализација за да го прилагодиме аудиото на нашите најсложени вкусови.

Преносливост

Ако сакаме да ги земеме, ќе треба само да го земеме самиот производ, нула кабли, нула уреди, ги ставаме крадците и одиме по нашиот пат, во случај да останете без батерија во овие кациги од која било причина, тие користат конектор да се полни наречен OTG, типичен MicroUSB конектор толку широко распространет меѓу паметните телефони со Android денес, паметните телефони со Android и многу други производи, така што нивното полнење насекаде нема да претставува проблем.

Мислење на уредникот

Папагал Зик 2.0
 • Оценка на уредникот
 • 5 ratingвезден рејтинг
340 a 350
 • 100%

 • Дизајн
  Уредник: 100%
 • Автономија
  Уредник: 100%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 100%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 99%
 • Квалитет на звук
  Уредник: 100%

Ако барате кациги, честитки, ги најдовте. Ако не барате кациги, размислете за тоа, тоа е производ кој иако се чини глупаво ќе ги смени малите детали од вашето секојдневие, без сомнение на подобро. Најдобро од сè, тоа е производ со брилијантен квалитет, повиците работат како привлечност, музиката е повторно откриено задоволство, а дизајнот е беспрекорен, Јас ги препорачувам 100%, Јас им давам 5 starsвезди затоа што не можам да им дадам 10.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јазарус dijo

  Лажно е дека тие немаат но ако имаат неколку плус или лоши страни
  1. Како што минуваат месеците, сепараторот помеѓу подлогата и ткаенината одвнатре е неразнаен (и јас го велам тоа така воопшто, затоа што им се случило на таква неизмерност на корисници што веќе се молам да не ми се случи мене
  2. Може исто така да се случи да се појави очигледен краток на една од страните, што предизвикува звук и мешање, ова ми се случи мене, потоа замина, а потоа се врати, го оставив испразнет и без батерија навечер ако оваа работа се случи утре.
  3- ако измерите 1,80 или повеќе, веројатно имате повеќе череп и тие се исто како мене во последната ознака на лентата за на глава на врвот, па дури и тогаш