Преглед на домашна камера Ји 1080p

Навлака за домашна камера Ји

За неколку дена ние сме имале среќа да пробаме друг производ од семејството YI. Сопствена марка на Xiaomi кој е одговорен за развој на производи поврзани со снимање во сите свои формати. Овој пат зборуваме за Домашна камера YI 1080p.

Ние не се соочуваме со конвенционална веб-камера, далеку од тоа. Домашната камера Ји има Wi-Fi конекција и резолуција од 1080p. Додаток што ни нуди голем број комунални услуги. Ако сакате да дознаете повеќе за домашната камера Ји, продолжете да читате.

Домашна камера Ји, една камера, многу можности

Нешто што се истакнува кога ќе ја извадиме камерата од нејзината кутија е онаа квалитетот на неговите материјали и неговите одлични завршни работи. Производ што зрачи со квалитет на окото и на допирот. Имавме среќа да пробаме други производи на Ји, и можеме да го кажеме тоа целосно исполнуваат висок стандард за квалитетОвде можете да ја купите домашната камера Ји на Амазон со бесплатна испорака.

 

Замислен, првично како надзорна камера со оглед на карактеристиките со кои е опремен. Меѓу кои можеме да ги детализираме оние од ноќно гледање или откривање на бучава. Но што се среќава прекрасно за видео конференција благодарение на квалитетот на сликата 1080p и двонасочно аудио. Карактеристики за кои детално ќе разговараме подолу.

Физичкиот изглед на домашната камера Ји не останува незабележан. Нивните закривени линии и изборот на бои и материјали е навистина одличен. Гаџет што нема да се судри во ниту еден агол, а кој пак ќе остане незабележан. Со тело и подлога изработена од отпорна пластика во мат бела боја, каде што кружен модул во сјајна црна боја каде што се наоѓа леќата. 

Отклучување домашна камера Ји

Отклучување на домашна камера Ји

Време е да погледнеме во кутијата и да ви кажеме сè што откривме. Во прва инстанца, самата камера, што како што велиме, е пријатно за око и за допир. Покрај тоа, ние го имаме Кабел со формат USB до микро USB. И трансформатор на товар, нешто што не го вклучуваат сите производители во кутијата. 

Благодарение на Wi-Fi конекцијата, неговиот кабел и приклучокот за полнење, домашната камера Ји не треба да биде поврзана со кој било компјутер. Можеме да го лоцираме каде и да достигне сигналот Wi-Fi. Кабел што сè уште може да ја ограничи вашата локација близу до штекер.

Покрај тоа, во полето наоѓаме а целосен водич што вклучува дел на шпански јазик. Документи за гаранција, налепници и мал подарок промотивно. При купувањето на оваа камера, Ји ни нуди промотивен код во формат QR код со кој ќе добиеме 33% попуст во услугите за складирање за снимање и шифрирање во облак Ји. 

Минималистички и функционален дизајн

Како што ви кажавме, дизајнот на домашната камера Ји, ние го обожававме. Не наоѓаме ништо што останува, а ништо не промашуваме ниту. На телото на фотоапаратот и самата основа се исклучително тенки. Детали што го прават тоа многу мала тежина, како и многу подискретна во споредба со пообемните камери.

Во својата база има шарка што ротира (напред и назад) со леснотија над 180 степени. Значи, можеме да го поставиме да стои на неговата основа, или доколку е потребно, на aид или на која било друга неправилна површина. За да го направите ова, на дното на неговата основа е покриена со нелизгачка гума. 

Панта за домашна камера Ји

Во заден наоѓаме модул, исто така во црно, каде што штекер. Можеме да поврземе кој било кабел со формат Микро USB. Исто така, наоѓаме детал што ја прави домашната камера Ји да ги прошири своите можности; а Слот за микро SD мемориска картичка. И Копче за ресетирање за да ги отстраните сите поставки.

Ји домашна задна камера 2

Купете ја тука домашната камера Ји на Амазон со бесплатна испорака и 10% попуст.

Карактеристики на домашната камера

Физичките карактеристики на домашната камера Ји го прават тоа камера за употреба во домот. Иако благодарение на неговата Wi-Fi конекција можеме да го лоцираме каде и да имаме излез на струја. Не е подготвена да издржи на употребата на „надвор од врата“. Сепак, тој е опремен со истите карактеристики како камера за надзор на отворено.

Има ноќно гледање неинвазивни. Ова значи дека не треба да вклучувате светла за да „видите“ за да не ве вознемирува сјајот или несаканото осветлување во мракот. На инфрацрвена технологија нè тера да добиеме јасни слики во полн мрак во местото каде што е инсталиран.

Друг додаток, кој ги проширува неговите можности е откривање на движење. Камерата може да биде во мирување и автоматски се активира кога неговите сензори откриваат движење. И тие ќе истото кога ќе се открие некој звук / бучава. Благодарение на ова можеме да го користиме за надгледување дома или како монитор за бебиња. 

Профил на домашна камера

Благодарение на опциите што ги нуди вашиот софтвер Можеме да избереме помеѓу прием на известувања во моментот преку предупредувања преку самата Апликација. Или можеме да го конфигурираме така што, во случај камерата да се активира со движење или бучава, да добиеме е-пошта за известување. Само со кабел за напојување и Wi-Fi конекција, можеме да го напуштиме домот во мир благодарение на непрекинатиот надзор што го нуди домашната камера Ји.

Снимка на видео или слика во реално време

Имаме разни опции за употреба за домашната камера Ји. Неговата Wi-Fi конекција и комплетна апликација за која ќе зборуваме, ја прават можеме да пристапиме до сликите во реално време од каде било. Исто така, можеме да комуницираме преку камерата и од каде било, благодарение на неговиот двонасочен звук. За ова имаме звучник и микрофон, нешто што не го имаат сите.

Ако е она што ни треба снимање на слика, домашната камера Ји е исто така идеална за ова. Ние најдовме две можности за снимање на слика. Можеме да го користиме вашиот слот за Микро SD за чување на сликите. Или можеме да го искористиме систем за складирање на облак што ни нуди услугата Облак. 

Su леќи со широк агол Тоа нè уверува дека, со добра локација за следење, ќе можеме целосно да покриеме просторија или простории. И имајте снимени слики со 1080 HD квалитет направете го тоа како исклучителна алатка за надзор. И пред сè, на дофат на сите џебови. Еден добар безбедносен систем не мора да чини цело богатство, тука можете да ја добиете вашата домашна камера Ји на Амазон без трошоци за испорака.

Сопствена апликација за домашната камера Ји

Ји Дома
Ји Дома
Развивач: Ками визија
цена: слободен
 • Снимка на екранот од Ји
 • Снимка на екранот од Ји
 • Снимка на екранот од Ји
 • Снимка на екранот од Ји
 • Снимка на екранот од Ји

Нема никаква врска со користење на уред со компатибилна апликација или користење со апликација дизајнирана од и за гаџетот што го користиме. Корисничкото искуство е целосно и пред сè задоволително, и нè прави искористете ги сите придобивки што нуди. 

Како и со сите производи на YI кои сме биле доволно среќни да ги тестираме, домашната камера YI има и своја апликација. Во овој случај, тоа е истата апликација која е наменета практично за целиот спектар на камери што ги нуди овој производител. И тоа е точка на диференцијација и квалитет што успева да ја разликува од останатите.

Ако ја преземеме апликацијата, компатибилна за уреди со Android и исто така за iOS, можеме веднаш да ја користиме камерата. Треба само да ги поврземе камерите со струјата, и овие ќе светнат. Преку звучникот ќе слушнеме глас кој вели (на англиски) чекајќи врска и тоа е моментот кога мора да продолжиме со врската.

За да ги поврзете на нашата Wi-Fi мрежа, самата апликација ќе генерира QR-код што мора да ги поставиме пред камерите за да ги прочитаат. Откако ќе се препознае кодот, камерите автоматски се поврзуваат со нашата мрежа. И во моментот можеме да видиме во реално време, преку апликацијата, сè што регистрираат камерите, многу лесно!

YI Дома
YI Дома
Развивач: Kami Vision Incorporated
цена: слободен+

Добрите и лошите страни на домашната камера Ји

Добрите

Навистина ни се допадна твоето минималистички, функционален и многу модерен дизајн што ќе се вклопи во кој било агол од куќата.

На градежни материјали Тие нудат квалитет и отпорност така што нивната континуирана употреба и нема да страда од падови или удари.

La ноќно гледање нуди плус на употреба за надгледување дома или деловно работење.

El двонасочно аудио нè тера да комуницираме преку камерата од каде било.

Добрите

 • Дизајн
 • Градежни материјали
 • Ноќна визија
 • Двонасочно аудио

Contras

Дека немаат сопствена батерија во голема мера ја ограничува локацијата за поставување на должината на кабелот или близина на приклучокот.

Нема внатрешна меморија, иако ова е решено со слотот за микро USB мемориска картичка.

Contras

 • Без батерија
 • Нема внатрешна меморија

Мислење на уредникот

Домашна камера Ји
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
22,49
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 85%
 • Перформанси
  Уредник: 70%
 • Камера
  Уредник: 80%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 60%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.