Прегледајте го домашниот звучник Energy Sistem 8 Lounge

Домашен звучник 8 салон

Продолжуваме со многу активност на нашата веб-страница и не престануваме да примаме пробни производи. Уште еднаш со рака на „Енерџи Систем“ сме биле доволно среќни да тестираме еден од домашните уреди поврзани со најсестраниот и најмоќен звук во моментот, енергетскиот систем Домашен звучник 8 салон.

Кога зборуваме за Energy Sistem, секогаш зборуваме за музика, звук и сродни уреди. Денес сето ова достигнува една од највисоките точки благодарение на значаен производ ако барате да го опремите вашиот дом со најдобриот звук во моментот. Ова не е пренослив звучник, иако може да го понесете каде сакате. 

Домашен звучник Energy Sistem 8 Lounge идеален за дома

Можевме да тестираме многу производи од нашите пријатели во „Енерџи Систем“. Тие навистина имаат огромен каталог на достапни производи како слушалки или звучници. Меѓу нив, сакавме да испробаме некои од звучни кули, малку по линија на домашен звучник. Производи секогаш со А. врска помеѓу квалитетот и цената што се издвојува за конкуренцијата.

Енергетскиот систем Домашен звучник 8 Lounge е многу посебен производ. И тоа е заради разноврсност понудени во еден уред. И, исто така, за огромна моќ што е способно да понуди. Не зборуваме за мал звучник, но тоа не е важно кога ќе го слушнеме како звучи. Максимален квалитет во секоја просторија во куќата, а исто така и надвор.

Ако барате уред што можете да го поставите каде било во вашиот дом. Таа понуда моќ и квалитет на звук по разумна цена. И, исто така, не се коси со никакво опкружување или декорација, Home Lounge 8 за звучници може да биде многу близу до она што ви треба. Можете да се фатите за тоа Домашен звучник Energy Sistem 8 Lounge на Амазон со попуст и бесплатна испорака.

Дизајн на салон за домаќинство Energy Sistem 8

Време е да забележите како е физички домашен звучник 8 салон и да ви кажам сè за неговиот изглед. Иако Energy Sistem е секогаш во првите редови на дизајнот и прикажува многу шарени и смели уреди, тоа не е случај. Ние сме порано уред со дизајн што би можеле да го дефинираме како класичен. Таа има правоаголна форма со одлични завршни работи и добри градежни материјали што му даваат квалитетна слика.

Во него фронтална ја наоѓаме „скарата“ што ги покрива звучниците. Еден детал што не можеме да го најдеме во други фирми е дека можеме да го избереме во црно, исто како и остатокот од уредот. Но, и во црвена боја што ќе го натера да се истакнува насекаде во куќата. И обете се вклучени во кутијата. Но, иако насловната страна можеме да ја видиме само напред, зад него тие се кријат до 5 предни возачи кои генерираат неверојатни 60W моќност.

Во горе најдовме осум контролни копчиња за допир. Многу удобни контроли на допир. Го имаме копчето Вклучено исклучено, копче мени во кој можеме да го избереме аудио влезот. Покрај него, од лево надесно имаме друго копче за избор, во зависност од видот на музиката што треба да се репродуцира, формат на изедначување соодветно

Домашен звучник Energy Sistem 8 копчиња за салон

Останатите копчиња се игра / пауза за репродукција на музика. Следете напред или назад и контрола на волумен. Копчиња за контроли што можеме да ги спроведеме и со нашиот паметен телефон ако ова е избраниот извор на аудио. Но, дека можеме и совршено да го контролираме со неговиот комплетен далечински управувач. Сите се удобности за да не мора да стануваме од омилениот стол ако сакаме да ја смениме песната.

Купете го Домашен звучник Energy Sistem 8 Lounge на Амазон по најдобра цена

Во заден на домашниот звучник Energy Sistem 8 Lounge наоѓаме огромна разновидност на можности. За да се поврзете Bluetooth 4.1 можност за поврзување на уред преку 3,5 мм аналогна порта, или поврзување со друг уред преку оптички / коаксијални дигитални влезови. Но, тука опциите не завршуваат, ние исто така можеме да репродуцираме уред користејќи USB па дури и еден мемориска картичка.

Домашен звучник Energy Sistem 8 Заден салон

Табела за технички спецификации

Бренд Енергија Систем
Модел Домашен звучник 8 салон
звук Стерео 2.1
Potencia 60W
Бас звучник 1 од 20W - 5 инчи
Средни звучници 2 од 15W - 2.75 инчи
Твитерџии 2 од 5W - 1 инч
Bluetooth 4.1 II класа
Фреквенција на заклучување 2.4 GHz
Опсегот до 10 метри
Дигитален влез оптички / коаксијален
Аналоген влез 3.5 мм приклучок
USB за спомени до 128 GB
Радио FM SI
Далечински управувач SI
Димензии 40 x 24 x 17
тежина 3.9 кг
цена 99.90 €
Врска за купување Домашен звучник Energy Sistem 8 Lounge

Добрите и лошите страни

Како и секогаш, ние ви кажуваме што најмногу ни се допадна во салонот за енергетски звучници Energy Sistem 8 и деталите што можат да се подобрат. Поаѓајќи од тоа се соочуваме со прилично домашен уред, повеќе одговара за да се постави некаде "фиксирано" дома. Можете да го носите каде сакате, или да го поставите на кое било друго место во вашиот дом, но секогаш во близина на штекер.

Добрите

Имајте уред со 60W моќност дома е синоним за музика во секој агол.

La квалитет на звукот Тоа е навистина добро, тоа покажува дека се соочуваме со уред кој нуди навистина јасен и дефиниран звук со вистински квалитет.

La ФМ радио во уредот секогаш е плус, во голем, фиксен што исто така звучи уште повеќе.

La број на опции за поврзување што тој нуди, отвора цела низа можности за да можеме да ја репродуцираме целата наша музика, од каде и да доаѓа.

Добрите

 • Моќност 60W
 • Квалитет на звук
 • Радио FM
 • Разновидност

Contras

Биди говорник тоа нема батерија во голема мера ги ограничува можностите, особено надвор од домот.

Su големина го прави малку „пренослив“ уред, тој е повеќе додаток за домот.

Со тежина Истата работа се случува, ние не сме соочени со уред за носење свинче, тој е дизајниран да го лоцира повеќе или помалку фиксиран, иако секогаш можеме да му го смениме местото.

Contras

 • Без батерија
 • Големина
 • тежина
 • Разновидност

Мислење на уредникот

Домашен звучник Energy Sistem 8 Lounge
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
90,19
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 60%
 • Перформанси
  Уредник: 80%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 50%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->