Преглед на звучната лента на Xiaomi Mi TV Soundbar

Мојата ТВ звучна лента

Овој пат ние ви донесеме преглед на производ што се појави во последно време меѓу купувањата на гаџети за домаНа Можеме да го поврземе со телевизија или музика, но пред с with со звук. Успеавме да докажеме звучната лента од Xiaomi, на Мојата ТВ звучна лента, и ние ви кажуваме што мислевме.

На ниво на производ, што доаѓа од Xiaomi, имаме гарантирани минимуми за квалитет и дизајн кои се веднаш забележливи. На материјали се користат за нивната конструкција, нивната комбинација и изглед Тие нудат се на ниво на многу други производи на фирмата.

Најдобрата звучна лента на пазарот?

Би било неправедно да се започне со наведување на ова, особено без да може да се испробаат безбројните опции што ни ги нуди пазарот денес. Но, можеме да ви кажеме за многу задоволително корисничко искуство практично во сите области во кои има звучна лента може да направи разлика.

El идеално дополнување за телевизија на дневната соба. За гледачите на филмови или сериофили, звукот што ги придружува сликите е навистина важен. И тоа е дека со звук повеќе сличен на она што можеме да го имаме во кино, искуството за гледање филм или серија значително се подобрува.

Исто така, звучната лента на Xiaomi е разноврсна благодарение на различните можности за поврзување нуди. Можеме да го искористиме со полн капацитет во времето на гледање на поглавјето од нашата омилена серија. Но, ние исто така можеме да уживаме во момент на релаксација со пуштање музика од нашиот паметен телефон.

Купи сега Мојата ТВ звучна лента со бесплатна достава

Дизајн и физички изглед на звучната лента Mi TV

 

Мојата ТВ звучна лента на ТВ

El дизајн на звучна лента, иако можеби не изгледа така, може да биде многу важна. Имајќи предвид дека скоро секогаш се користи како дополнување на главната телевизија во куќата, аспектот што го прикажува не е банален. Уште повеќе, дизајнот на звучната лента може да стане дефинитивно да се одлучи за еден или друг модел.

Во овој случај, што доаѓа од производот Xiaomi, дизајнот како општо правило има тенденција да биде на ниво. Поточно, во звучната лента наоѓаме преден капак на звучниците изработени од висококвалитетен текстил во сива боја. Материјал кој изгледа отпорен, пријатен е на допир, а пред се тоа со неутрална боја, може да се вклопи со речиси секаков вид декорација или стил.

Телото на звучната лента, и според предниот дел, е изработени во бела пластична бојаНа Совршена комбинација која, како што велиме, нема да се судри во ниеден простор. Со модерни линии и заоблени агли, нуди а тековна слика така што или ќе стане центар или ќе помине целосно незабележано. Ако барате квалитетен производ за вашиот дом, без сомнение Mi TV Soundbar е тоа, и сега можете да го купите по најдобра цена.

Саунбар што оди со с everything

На врвот наоѓаме контроли на различни копчиња порамнети во центарот. На страните ги наоѓаме копчињата на волумен. Можеме да го контролираме рачно, преку нашиот мобилен уред или со сопствена контрола на телевизорот со кој го поврзуваме. За брзо подигнување или намалување на јачината на звукот на уредот, едноставно притиснете и задржете една или друга контрола.

Во прилог на волуменот, го наоѓаме различни опции за поврзување со која се брои. Меѓу нив се издвојува она на Bluetooth за нашиот мобилен телефон. Исто така, наоѓаме врска со оптичка порта, од Порт SPDIF, две пристаништа RCA и излезот 3.5 мм приклучокНа Несомнено, достапни се неколку опции што ги прошируваат можностите за уживање во оваа оригинална звучна лента Xiaomi.

Во задните се приклучоците за поврзувањеНа Постојат сите оние што ги коментиравме покрај влез за да можеме да го поврземе со струјата бидејќи оваа звучна лента нема сопствена батерија. Ние исто така најдовме рачен прекинувач за да можеме да го исклучиме кога ќе бидеме долго време без да го користиме.

Во дното најдовме некои гумени навртки се наоѓа на краевите и во центарот. Овие непца, покрај сервирањето така што лентата не се лизга не мрдај, исто така тие исполнуваат уште една многу важна функција така што звукот е чистНа Гумени гуми избегнувајте досадни вибрации произведени од звуци на бас и бучава што може да бидат предизвикани од самиот кабинет за звучници.

Ние исто така имаме можност за закачете го iaидот на Xiaomi Mi TV Soundbar благодарение на некои задни дупки. Во кутијата наоѓаме и додатоци за да го навртуваме на идот. Haveе треба да направиме неколку дупки на местото каде што сакаме да го лоцираме. И имајте на ум дека ќе мораме во близина на штекер да му даде струја. Дали е ова звучната лента што ја баравте? Сега можеш купете ја вашата звучна лента Xiaomi Mi TV овде најдобра цена.

Карактеристики на Mi TV Soundbar

Покрај тоа што е убаво, мора да кажеме дека квалитет на звук тоа што тие можат да го понудат е исто така навистина добро. Има некои димензии издолжени за да одговараат на било која значајна модерна телевизија. Нејзините мерки 830 x 72 x 86 мм.

Најдовме еден Вкупна моќност од 28W и има 8 звучници се шири рамо до рамо за да испорача јасен, но сепак извонреден звук. Нешто што ќе направи вашите филмови и серии да звучат многу подобро и дека вашата дневна соба ќе освои многу поени како соба за репродукција.

Табела за технички спецификации

Бренд Xiaomi
Модел Мојата ТВ звучна лента
Conectividad Bluetooth
Портови Оптички - SPDIF - RCA - 3.5 Jackек
Звучници 8
Potencia 28 W
Големина X x 830 72 86 mm
тежина 1.920 грамови
цена 76.49 €
Врска за купување Мојата ТВ звучна лента

Добрите и лошите страни на звучната лента Mi TV

Добрите

Без сомнение, неговиот дизајн е еден од најважните работи.

Квалитетот на звукот е навистина добар, совршено надополнување доколку немате „модерен“ телевизор.

Моќта од 28 W е повеќе од доволна за да направи дневната соба да одекнува како кино.

Добрите

 • Дизајн
 • Квалитет на звук
 • Potencia

Contras

Нема HDMI конекција

Со „aux“ конекцијата со телевизорот треба да ја зголемиме и намалиме јачината на звукот на самиот уред.

Нема внатрешна батерија за безжична употреба.

Contras

 • Нема HDMI
 • Некомпатибилност со некои контроли
 • Без батерија

Мислење на уредникот

Звучна лента Xiaomi Mi TV
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
76,49
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Перформанси
  Уредник: 80%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 40%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.