Анализа на звучникот Урбан Бокс 7 од Енерџи Систем

капакот на урбаната кутија 7

Продолжуваме со тестирање деновиве најистакнатите вести од фирмата „Енерџи Систем“. Уште еднаш успеавме да тестираме уред поврзан со музика, звучник за Bluetooth. Во овој случај тоа е Урбана кутија 7, звучник со многу оригинални линии што го разликуваат.

Јасно гледам наменети за млада публика, и компактната големина што го прават многу пренослив, Urban Box 7 е идеален за да ја користите вашата музика каде било. Добро моќ, поврзување со неколку опции и интересна цена, направете ја опција за разгледување.

Урбана кутија 7… моќ »да се оди»

Видовме многу различни звучни уреди од типот на звучници. Можеме да направиме разлики засновани на големината, моќноста, па дури и дизајнот. Исто така, гледаме како има одредени звучници дизајнирани да уживаат во музиката дома, поради нивната тежина, градежни материјали или форми.

Урбан бокс 7 е повеќе дизајнирани така што можеме да уживаме во нашата омилена музика каде било. Су компактна големина направете го тоа многу лесен уред за транспорт. За ова, Енерџи Систем дури вклучува торба за носење, детал многу ценет. Говорник што Не се пронајдени производи

Сакаме да видиме дека има звучник за Bluetooth „да оди“ моќност ниту повеќе ниту помалку од 30 вати. Многу достојна моќност ако ја споредиме со големиот број компактни звучници дизајнирани да бидат преносливи. Соништа со Моќ да се поштеди и да се вклопи квалитетот на брендот што го прават истакнат гаџет.

Содржина на кутија

урбана кутија содржина 7 кутија

Со брзо растоварување, го наоѓаме она што Energy Box го вклучува во рамките на Urban Box 7. Покрај звучникот, наоѓаме и мала кутија што содржи два кабли. А. приклучок кабел да се приклучи за да можеме да го поврземе уредот што го сакаме со влезната порта. И други Микро USB кабел што ќе служи за полнење на батеријата.

Но, најдовме нешто што го сакавме. Energy Sistem вклучува со овој звучник торба за носење што сме ги сакале. Направено од мека, мека ткаенина што ќе го заштити уредот од удари или гребнатини. И тоа исто така покажува изглед многу сличен на оној на самата скара на звучниците. Додаток што треба да биде „мора“ за сите производители кога станува збор за преносен звучник.

Купете го сега Energy Sistem Urban Box 7 со попуст на Amazon

Разновиден и компатибилен

Urban Box 7, како и со неколку уреди произведени од Energy Sistem, се издвојува по својата способност да свират музика на различни начини. Во прилог на логичката врска со Bluetooth, во овој случај Bluetooth 4.2 со нагоре Опсег од 10 метри. Овој мал звучник се одликува и со Слот за микро SD картичка. Нешто што го прави независен од кој било друг уред.

урбана кутија 7 странична

Исто така го има Помошен влез од 3.5 mm приклучок. Можеме да поврземе преку кабелот, кој е вклучен во полето, кој било аудио уред за да свири што сакаме од него. Како што гледаме неколку можности, така што уживањето во Urban Box 7 е лесно на кој било од можните начини.

Но, ако 30 вати падне на кратко, Urban Box 7 се множи. Благодарение на Вистинска безжична стерео технологија со кои смета можеме да го поврземе со друг звучник како него и дека звучат стерео. Квалитет што го тера да освојува бодови против своите ривали. Тие исто така можат да бидат поврзани со други звучници на фирмата.

Млад и смел изглед

урбана кутија 7

Како што веќе разговаравме, Урбан Бокс 7 изгледа јасно наменет за млада публика. И тоа е така затоа што неговата форма и нејзината боја на кобалт се изјава за намери. Со цилиндрични што може да не потсети на шише и пластични материјали со висока јачина, овој звучник е подготвен да нè натера да уживаме во музиката каде и да ја носиме.

Единицата што ја добивме има кобалт сина боја Навистина убаво. И неговите нијанси привлекуваат внимание на сончевата светлина. Неговиот облик значи дека не можеме да го опишеме од страна, како што обично правиме редовно. И покрај тоа, во својата основа има рамна површина за да не се тркала. И ние исто така имаме опција да стои исправено. На овој начин, благодарение на нејзината кружна контура што ја имаме Звук 360º неверојатно

Ова е Урбан бокс 7

Ако го поставиме во хоризонтална положба, во делот што е горе ги наоѓаме физичките копчиња. Некои основни и едноставни контроли кои се состојат од 4 уникатни копчиња на контрола. Го имаме копчето на, што мора да го оставиме притиснато за да го поврземе со паметниот телефон. Копче игра / пауза, и уште две копчиња за контрола на волуменот. Едноставно, но доволно.

урбана кутија 7 копчиња

На страните наоѓаме еден од додатоците што го прават Urban Box 7 звучи толку добро. Со «Основна цевка» начинот на кој звучи басот е неспоредлив со кој било друг звучник во неговиот опсег на цени. Тие нудат а длабочина и квалитет на звук достоен за многу поголеми уреди по големина и поскапо. Може да биде твое кликнување тука со 21% попуст.

Во дното најдовме еден покритие што ќе мора да го отстраниме за пристап до пристаништата за поврзување. За да ја наполните вашата батерија, наоѓаме Микро USB влез. И покрај неа го имаме Слот за микро SD картичка и Помошен влез од 3.5 мм приклучок. Исто така, наоѓаме процеп на една од неговите страни во кој можеме да вметнеме јаже или кука за да го носиме звучникот виси на ранец.

урбана кутија 7 задна

Автономија за некое време

Кога зборуваме за преносен звучник, прашањето на тапаните понекогаш создава дилема. Уред со многу голема батерија би бил преголем и затоа е непријатен за транспорт. Но, со мала батерија, дури и ако добие преносливост, тоа многу ја компромитира автономијата и ова е исто така проблем. Затоа рамнотежата помеѓу малата тежина и добрата автономија е тешко да се најде.

Енергија Систем Урбан Бокс има а 2.000 mAh батерија. Полнењето на батеријата што иако априори може да изгледа оскудно, го продолжува неговото траење до 6 часа. Во електронските уреди, траењето на батеријата има многу нијанси. Уште повеќе во звучник кој има различни нивоа на моќност и различни видови на репродукција.

Мора да знаеме што ќе ни треба три часа за да се достигне максималното ниво на полнење на батеријата. Иако говорникот исто така тоа ќе работи совршено поврзано со електричната мрежа. Сметај на до 6 часа репродукција на звучник кој тежи нешто повеќе од една фунта, тоа е навистина добро.

Технички лист со податоци за Energy Sistem Urban Box 7

Бренд Енергија Систем
Модел Урбана кутија 7
Боја Кобалт сина
TWS технологија SI
Звучен систем 2.0
Звучници 2 целосен опсег 48мм
Bluetooth конекција 4.2
Дополнителна поврзаност USB - слот за микро SD - 3.5 помошен приклучок
Batería 2.000 mAh
Автономија до 6 часа
Мерките X x 185 70 70 mm
тежина 620 g
цена 62.91 €
Врска за купување Енергетска урбана кутија 7

Мислење на уредникот

Добрите

 • Дизајн и боја
 • Поврзување TWS
 • Бас цевка
 • Автономија 6 часа

Contras

 • 3 часа за полнење на батеријата
 • Многу основна контрола на копчињата
Енергетска урбана кутија 7
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
62,91
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Перформанси
  Уредник: 70%
 • Автономија
  Уредник: 70%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.